57 Plaka nerede? 57 Hangi şehrin plakası? 57 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAK Cnnturk.com

Plaka kodunun kullanılmaya başlandığı 1962 yılından itibaren her ile bir plaka kodu tahsis edilmiştir. Sinop, Osmanlı İmparatorluğu döneminde Kastamonu'nun bir ilçesiydi. 1924 yılında Sinop'a il statüsü verilmiş ve 57 plaka kodu Sinop'a tahsis edilmiştir. Karadeniz bölgesinin en güzel yerleşim bölgelerinden biri olan Sinop'un 2022 yılı trafik kayıtlarında 65.716 adet araç bulunmaktadır. Kayıtlı araçlar arasında;

özel arabalar,

iş makineleri,

Özel ve resmi kullanıma mahsus arabalar,

Ağır tonajlı araçlar var.

Her birinin amacı farklı olsa da plaka kodları Sinop Trafik kayıtlarına kaydedilmektedir.

57 Hangi şehrin plakası?

Sinop Trafik kayıtlarına göre 57 plaka koduyla bilinmektedir. Hareket halindeki araç, kural ihlali, kaza veya bakım ihtiyacı halinde 57 plaka koduyla tanınır. 57 plakalı araçların Sinop şehrine ait olduğu anlaşıldı. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki her il için bir plaka kodu verilmektedir. Sinop ilinin plaka kodu 57 olarak yazılmıştır.

57 Hangi ilin plaka kodu?

57 plakalı aracın Sinop sicil kayıtlarına ait olduğu anlaşıldı. 57 numaralı plaka kodu da Sinop iline tahsis edildi. 1924 yılında bağımsız il olarak kabul edilen Sinop, 57 plaka kodunu almıştır. Sinop trafik kayıtlarına göre 2022 yılı itibarıyla 65 bin 716 araç bulunmaktadır. Farklı işlevlere sahip araçların kuralları ihlal etmesi durumunda Sinop loglarına bakılarak tespit edilebiliyor. Plaka kodları il, ilçe ve hatta ilçeler için de birleştirildi. Sinop ilçeleri için plaka kodu ayrımları harf kombinasyonları ile belirlenmektedir. Her ilçenin farklı harf ve rakamlarla ifade edildiği bilinmektedir. Bu durum Türkiye genelinde geçerlidir.

56 Plaka nerede? 56 Hangi şehrin plakası? 56 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir