35 Plaka nerede? 35 Hangi şehrin plakası? 35 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Trafik akışını düzenlemek ve trafik kaosunu önlemek için şehirlere plaka kodları atandı. Türkiye'de 81 il bulunmaktadır ve her şehrin kendine özel plaka kodu bulunmaktadır. 1962 yılında çıkarılan bir yasaya göre tüm şehirlere 1'den başlayarak plaka kodları verilmiştir. Plaka kodları alfabetik sıraya göre verilmekte, daha sonra şehir olan yerlere plaka kodlarından sonra kodlar atanmaktadır. Bu nedenle bazı şehirler alfabenin ilk satırındaki harflerle başlasa da plaka kodu olarak daha sonraki rakamlar da olabiliyor.

35 Hangi şehrin plakası?

İzmir ülkemizin Ege bölgesinde yer alan ve oldukça kalabalık bir şehirdir. Büyükşehirlerden biri olan İzmir, her yıl hem yerli hem de yabancı turistlerin ziyaretine uğramaktadır. İzmir meraklı bir şehir olduğundan plaka kodu da pek çok kişinin ilgisini çeken bir konudur.

İzmir'in plaka kodu 35 olarak belirlendi. İzmir'de kayıtlı bir araç varsa ön ve arka plakaya 35 kodu yazılıyor. Plaka kodları sadece şehre göre değiştiği için İzmir'in tüm mahallelerinde 35 adet plaka kodu kullanılmaktadır.

35 Hangi ilin plaka kodu?

Bulmacanın içerisinde 35 adet plaka kodu ile ilgili sorular bulunmaktadır. Bazı oyun ve genel kültür sorularında 35 plakanın hangi şehre ait olduğu soruları da yer alıyor. Plaka 35 ülkemizin Ege bölgesindeki illerden biri olan İzmir'in plakasıdır.

İzmir'in plaka kodu nedir?

İzmir özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık bir şehir olup her ilde İzmir araçlarını bulmanız mümkündür. İzmir'in plaka kodu 35 olup, İzmir eyaletinde kayıtlı tüm araçların plaka kodu 35'tir. Türkiye'de bir şehir olan İzmir'in plaka kodu 35'tir.

Kod 35 plaka İzmir mi?

35 kodlu plakaya tüm şehirlerde rastlayabilirsiniz. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde 35 plaka bulunmaktadır. 35 plaka kodu İzmir şehrine ait olup İzmir'de kayıtlı araçların plakasıdır. Araçların hem ön hem de arka plakaları bulunmaktadır.

34 Plaka nerede? 34 Hangi şehrin plakası? 34 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir