Yedek parça dolandırıcılarına operasyon: 6 tutuklama – Son Dakika Türkiye Haberleri

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, otomotiv sektöründe esnaf kılığına giren yedek parça dolandırıcılarıyla iletişime geçti.

Etimesgut ilçesindeki Şaşmaz otomotiv sanayi sitesinde faaliyet gösteren AA liderliğindeki çete üyeleri, müşterilerin araçlarına “yeni yedek parça” diye sahte parça taktırdı, tamire bırakılan araçlar için avans aldı, araçları tamir edemeyen ve şehir dışından gelen müşterileri 'yedek parça gönderme' konusunda yanılttı. ' vaadiyle kandırarak paralarını çalacağını garantiledi.

6 KİŞİ TUTUKLANDI

Adresleri ve kimlikleri belirlenen 18 kişinin yakalanması için 11 Haziran Salı günü Ankara, Aydın, İstanbul, Samsun, Sakarya, Çanakkale ve Kırıkkale'de eş zamanlı operasyon düzenlendi. Şüphelilerin tamamı yakalanırken; 4 kaçak tabanca, 3 av tüfeği, 225 fişek ve 1 milyon 250 bin liralık suç geliri ele geçirildi.

Polisteki işlemlerinin ardından dün adliyeye sevk edilen şüpheliler arasında çete lideri AA ile birlikte YK, AK, Ş.K., EO ve Ç.A da vardı. Tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir