28 Plaka nerede? 28 Hangi şehrin plakası? 28 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

28 Plaka nerede?

1920 yılına kadar Trabzon Kazası olarak varlığını sürdüren Giresun Vilayeti, 1920 yılında sancak olarak bağımsız bir il olmuştur. Cumhuriyetin ilanından sonra ise 1923 yılında il statüsüne kavuşmuş ve günümüzde il olarak bilinmektedir. Giresun ili, bugün hala kullandığı plaka kodunu 1962 yılında almıştır. Karayolu taşımacılığının ülkemizde yaygınlaşmasının ardından 1962 yılında çıkarılan kanunla tüm illere plaka kodu verilmesine karar verilmiştir. O gün 67 ile 1'den 67'ye kadar plaka numaraları tahsis edilirken, Giresun'a alfabetik sıradaki konumu nedeniyle 28 plaka tahsis edildi.

28 Plaka hangi şehre ait??

Giresun iline ait plaka kodu 28 olarak bilinmektedir. Bugün Türkiye'de 81 farklı ilin ayrı plaka kodları bulunmaktadır. Giresun ilinin plaka kodu 28'dir. Her ilin farklı plaka kodu bulunmaktadır. Trafikte 28 plakalı bir araç gördüğünüzde onun Giresun'a ait olduğunu bilmeniz gerekir. Ancak önceki plaka kodu 27 ise, Gaziantep plaka kodu olarak kaydedilir. Aşağıdaki 29 plaka koduna baktığınızda Gümüşhane plaka kodu olduğunu görüyorsunuz. Plaka kodlarını bilmek birçok durumda kolaylık sağlayan bir bilgi olduğundan önemlidir. aklınızda tutabilirsiniz.

28 Hangi ilin plaka kodu?

28 numaralı araçların plaka kodunu merak edenler için verilecek cevap Giresun ilidir. Karadeniz adası şelaleleri, yaylaları, tarihi kaleleri, camileri ve müzeleriyle gezilecek ve görülecek şehirlerden biridir. Giresun İli'nde insanlar sıklıkla 28 plakalı araçlara rastlayabilmektedir. Giresun ilçelerinin plaka kodları, başında 28 il kodu olmak üzere kendi harfleriyle devam etmektedir. Giresun'un başlıca mahalleleri Giresun merkez, Şebinkarahisar, Görele, Tirebolu, Espiye, Bulancak, Alucra'dır.

27 Plaka nerede? 27 Hangi şehrin plakası? 27 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir