2 bin km menzilli otomobil üretecek

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Çin teknolojisinin GEA mimarisini temel alan yeni amiral gemisi SUV'si Geely Starship'in dünya prömiyeri gerçekleştirildi. Markanın yapay zeka teknolojisine ağırlık verdiği kavramsal model, yeni Leishen Hybrid Electric SUV prototipini ve AI Digital Chassis'i içeriyor. Starship Galaxy, markanın “Yapay Zekası”dır. “İstihbarat Araçları Oluşturma” yeteneğinin gösterilmesi gerekiyordu.

martı şeklindeki kapı

Konseptin ilgi çekici mimarisine örnek vermek gerekirse aracın 4 parçası açılabilmektedir. Ön ve arka kapılar yana açılabilirken, üst tavanlar martı şeklinde yukarı kalkabiliyor. Bu araca otonom sürüş özelliklerini de uygulayan marka, yeni yakıt seçimlerinde de hibritin öne çıkacağı mesajını veriyor. Geely Auto Group CEO'su Gan Jiayue, “Bu akıllı teknolojiler, Starship'ten başlayarak yeni Yinhe enerji ürün serisine kademeli olarak uygulanacak ve her yeni Yinhe serisi araç, yapay zeka çağına girişi işaret edecek” dedi.

Yeni enerji akıllı küresel mimari

GEA'nın marka tarafından geliştirilen yeni küresel akıllı enerji mimarisi, “donanım, sistem, ekoloji ve yapay zekayı” birleştiren dünyanın ilk dördü bir arada yapay zeka akıllı mimarisi olarak tanımlanıyor. Uzay tasarımı, akıllı enerji, kapsamlı güvenlik, yapay zeka ve sürüş performansı konularında önemli ilerlemeler sunuyor. Çinli marka, bundan sonra üreteceği modellerde saf elektrik, hibrit, menzil genişletici ve yeşil metanol gibi seçeneklerle kapsamlı elektrifikasyonu destekleyerek kullanıcılara geniş ve esnek güç seçenekleri sunmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir