04 Plaka nerede? 4 Hangi şehrin plakası? 4 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Plaka kodu nedir?

Plaka kodları, dolaşımdaki motorlu taşıtlarda bulunan sayılar ve rakam gruplarıdır. Plakanın başındaki iki haneli sayının plaka kodunu temsil ettiğini görebilirsiniz. Plaka kodlarının dünya çapında farklı yöntemler kullanılarak belirlendiği bilinmektedir. Ayrıca ülkemizde plaka kodlarının illerin alfabetik sırasına göre belirtildiğini söyleyebiliriz. Tabii sonradan il olan şehirler bu düzeni bozuyor.

04 Plaka nerede?

Plaka kodlarının 04 içerdiği de biliniyor. 04 plaka kodunun kullanıldığı bir şehir var ve diğer şehirlerde bu kodla karşılaşma şansımız yok. Dolayısıyla karışıklık olmadan bir düzenin olduğunu söylemekte fayda var.

04 plaka kodlu şehrin adı Ağrı'dır. Ağrı ilinde kayıtlı her araca 04 plaka kodu verilmektedir.

4 Hangi şehrin plakası?

Ülkemizde plaka kodlarının iki haneli olduğunu görebilirsiniz. Ancak bazı şehirlerde yalnızca tek rakam vardır. Bu durumda tek haneli sayının başına '0' eklenir. Bu nedenle 4 plakalı kod 04 olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca 4 plakalı kodla anılan şehrin adı da Ağrı'dır.

4 Hangi ilin plaka kodu?

İllerin en önemli özelliklerinden biri de plaka kodlarıdır. Çünkü plaka kodları öncelikle il bazında veriliyor. Bu plaka kodunu her yerde aynı şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca 4 plaka koduyla bilinen il Ağrı'dır.

04 Hangi plaka?

Ağrı'nın 04 plaka kodunun kullanıldığı şehir olduğunu söyleyebiliriz. Ağrı ilinde kayıtlı her aracın plaka kodu 04 olmalıdır. Ayrıca 04 plaka kodu Ağrı dışında hiçbir yerde görülmemektedir. Bu kapsamda plaka kodları yalnızca bir şehre özel olarak tahsis edilmektedir. Bu sayede aynı plaka kodunu başka yerde bulmak mümkün olmuyor.

03 Plaka nerede? 3 Hangi şehrin plakası? 3 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir