03 Plaka nerede? 3 Hangi şehrin plakası? 3 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

03 Plaka nerede?

03 plakasına bakıldığında bu plakanın iller arasında Afyonkarahisar iline ait olduğu ortaya çıkıyor. Afyonkarahisar iline ait olan 03 plakası genel olarak hem araç plakalarında hem de posta işlemlerinde çok çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Ayrıca Afyonkarahisar ilimiz hem tarihi hem de kültürel geçmişi göz önüne alındığında en önemli şehirlerimiz arasında yer almaktadır.

3 Hangi şehrin plakası?

Özellikle farklı işlem ve işlerde Afyonkarahisar üzerinden 03 plaka kullanılmaktadır. Hem ilçeler hem de il merkezi açısından bakıldığında 03 plaka Afyonkarahisar ili adına değerlendirilebilir. Bu sayede mevcut duruma göre işlemler tamamlanabilmektedir. Üstelik çalışmalar sorunsuz bir şekilde düzenli olarak yürütülmektedir.

3 Hangi ilin plaka kodu?

Plaka koduna baktığınızda Afyonkarahisar iline ait. Plaka kodu incelendiğinde Afyonkarahisar ilinde 03 numaralı plakalar kayıtlıdır. Bu ilin şu anki belediye başkanı Mehmet Zeybek olarak biliniyor. Afyonkarahisar ilinin geçmişte halk arasında bilinen adı Afyon'dur.

03 Plaka hangi ilden?

03 plaka kodu üzerinde yapılan çalışmalarda plaka kodunun Afyonkarahisar iline ait olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Afyonkarahisar ili sınırları içerisinde toplam 18 ilçe, 60 belediye ve 440 civarında köy bulunmaktadır. Bölgeye baktığımızda Afyonkarahisar ilinin yüzölçümü kayıtlarda 1423 kilometrekare olarak bilinmektedir.

03 Plaka kodunun harf kodları nelerdir?

Ülkemizde 81 il bulunmaktadır. Bu 81 ilin kendine özgü plaka kodları bulunmaktadır. Bu bağlamda plaka kodları 01'den 81'e kadar başlamaktadır. Her ilin kendine özgü plaka kodlarının bulunmasının temel nedeni de budur. Plaka kodu 03 Afyonkarahisar ilinin kodudur. Kaymağıyla ünlü Afyonkarahisar ilinde ilçelerin de kendilerine ait plaka harf kodları bulunmaktadır.

02 Plaka nerede? 2 Hangi şehrin plakası? 2 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir