Yeni Sprinter Panelvan ve Minibüsler sokaklara çıktı

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Haziran ayından itibaren satışa sunulacak Mercedes-Benz Sprinter Minibüs FL, 3 farklı uzunlukta, 10+1'den 22+1'e kadar 13 farklı koltuk konfigürasyonuyla öne çıkıyor ve Türkiye'de satış fiyatı 2 milyon 749 bin 300'den başlıyor. . Almanya'dan mühendislik ve sertifikasyon alınarak minibüse dönüştürüldü. Çok sayıda yeni dijital ekstrayla donatılan Sprinter, en son nesil MBUX'un yanı sıra önemli ölçüde geliştirilmiş standart donanım ve yeni donanım seviyeleri sunuyor.

Modern hafif ticari araç segmentini tanımlayan Mercedes-Benz Sprinter, hafif ticari araç satış payının yüzde 50'den fazlasını oluşturuyor. Avrupa'da 2024 yılı başında satışa sunulan yeni Sprinter, müşterilerin ve sektörün özel ihtiyaçlarına uyum sağlama yeteneği sayesinde şimdi de Türkiye sokaklarına çıkıyor. Türkiye'de 2.063.700 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Mercedes-Benz Sprinter Panelvan FL'nin yanı sıra Sprinter Minibüs FL de 2.749.300 TL'den başlayan fiyatlarla haziran ayından itibaren satışa sunulacak.

Esnek kullanım imkanı sunacak

İzin verilen brüt ağırlığı 5,5 tona kadar olan büyük hafif ticari araçlar segmentinde Avrupa'da pazar lideri olan Mercedes-Benz Sprinter, her şeyden önce müşterinin ve sektörün özel ihtiyaçlarına uyum sağlama yeteneğiyle öne çıkıyor. .

Van temel haliyle düz kasa, şasi ve minibüs aracı olarak sunulmaktadır. Ayrıca üç gövde uzunluğu, arkadan veya dört tekerlekten çekişli, klasik sürüş kabinli veya çift kabinli, değişken tonaj ve yükleme yükseklikleriyle tüm hedef sektörlere özel çözümler sunmanın yanı sıra, motorlu araç olarak da özel konfigürasyonlarda kullanılmaktadır. karavanlar. Satılan ticari Sprinter'ların %75'inden fazlası sektöre özel araçlara dönüştürülüyor. Büyük hafif ticari araçların kullanım alanı kurye, posta ve paket taşımacılığından yolcu taşımacılığına, otobüslere, frigorifik kamyonetlere, ambulanslara, şantiyelerde ve karavanlarda kullanıma kadar çeşitlilik göstermektedir.

Geniş sürüş portföyü

Yeni Sprinter'in (OM 654) güvenilir 2,0 litrelik dizel motoru, modele ve sürüş tarzına bağlı olarak üç farklı güç seviyesinde sunuluyor: 110 kW, 125 kW ve 140 kW. 140 kW motora sahip tüm modellerde dört tekerlekten çekiş bulunmaktadır. Güç aktarımı için konforlu bir 9G-TRONIC otomatik şanzıman veya altı ileri manuel şanzıman mevcuttur. Yeni Sprinter'da bulunan ek güvenlik ve destek sistemlerinin çoğu standart olarak sunuluyor. Örneğin, standart Aktif Fren Desteği artık çapraz trafik fonksiyonu içeriyor. Bu, 60 km/saat hızla dikey karşıdan karşıya geçen araçları uyarabiliyor ve gerektiğinde acil frenleme yapabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir