Yeni Opel Grandland tanıtıldı – Araba Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni Grandlan'ın tanıtımı, üretildiği Thüringen'deki Eisenach fabrikasında gerçekleşti. Ayrıca Opel, 1992 yılında açılan ve gelecekteki elektrikli modellerin üretimine uygun hale getirilmesi için sürekli olarak geliştirilmekte olan Eisenach fabrikasına 130 milyon Euro yatırım yaparak markanın üretiminde önemli değişikliklere imza attı. Bu bağlamda Eisenach fabrikası, Grandland üretimi için oldukça modern bir “elektrik santrali”ne dönüştürüldü. 14 hektar alan üzerine kurulan yeni güneş parkı, fabrikaya enerji sağlamayı hedefliyor. Sistem, 20 megavatlık fotovoltaik parkın yanı sıra gelecekte 1,5 megavatlık bir ısı pompasıyla da çalıştırılacak.

Yeni Opel Grandland tanıtıldı

Yeni nesil SUV

Opel'in yeni nesil birinci sınıf SUV'u Grandland'ın dünya prömiyeri, Eisenach fabrikasında düzenlenen bir etkinlikle kutlandı. Opel CEO'su Florian Huettl şunları söyledi: “Yeni Opel Grandland, Almanya'da sıfırdan üretiliyor. Model yalnızca Eisenach'taki üretim hattından çıkacak. Bu amaçla son aylarda fabrikayı gerçek bir “elektrik santrali”ne dönüştürdük. Burada, amiral gemisi SUV'umuzun ortak bir üretim hattındaki tüm motor çeşitleri için tamamen esnek olduğu bir akü atölyesi ve üretim tesisi oluşturduk. İlk kez tamamen elektrikli olarak sunulacak yeni Grandland, elektrikli otomobil yelpazemizi daha da genişletecek. “Bugün burada start sinyalini veriyoruz” dedi. Performanslarından ve özverilerinden dolayı tüm çalışanlarına teşekkür eden Eisenach fabrikası Genel Müdürü Jörg Escher, şunları söyledi: “Eisenach ekibi, otomotiv dönüşümü alanında büyük bir zorluğu ortaklaşa kabul etti ve bunu olağanüstü bir kararlılıkla hayata geçirdi.

STLA'nın ilk ürünü

STLA Medium platformunda tasarlanan ilk Opel modeli olarak öne çıkıyor. Yeni mimarisi, 98 kWh kapasiteli düz akü paketi, yeni nesil elektrik motoru ve diğer enerji tasarrufu özellikleri sayesinde yeni Grandland Electric, karbon emisyonu üretmeden yaklaşık 700 kilometreye kadar menzil sunabiliyor (WLTP1'e göre). ). . Opel, 1992 yılında açılan ve gelecekteki elektrikli modellerin üretimine uygun hale getirilmesi amacıyla sürekli olarak geliştirilmekte olan Eisenach fabrikasına 130 milyon Euro yatırım yaptı. Bu yatırım üretimde önemli değişiklikleri beraberinde getirdi. Örneğin, kaporta ve son montajda değişiklikler yapılarak hem Multi-Energy Platform hem de STLA Medium Platform üzerinde tasarlanan otomobillerin üretilmesine olanak sağlandı. Ayrıca tesis genelindeki ulaşım sistemi uyumlulaştırılarak güçlendirildi. Kaporta atölyesi tamamen otomasyona geçirildi ve detaylı inceleme için çeşitli alanlara son teknolojiye sahip birçok kamera sistemi kuruldu. Yeni akü atölyesi Rüsselsheim'ın uzmanlığından faydalanacak Elektrikli Grandland'in akü paketlerinin sahada monte edilmesini sağlayacak yeni bir akü atölyesi de oluşturuldu. Bu görev için yüksek gerilim uzmanlarına özel eğitim verildi. Gelecekte yeni Opel Grandland'ın Deutsche Bahn ile demiryolu bağlantısıyla müşterilere ulaştırılması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir