Yeni Nissan Qashqai Türkiye'de – Araba Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni Nissan Qashqai, İstanbul'da düzenlenen basın lansmanıyla tanıtıldı. Yeni Qashqai, güncellenmiş stili, araç içi teknolojileri ve iç tasarımdaki kapsamlı yenilikleri ile segment yaratıcısı olarak otomotiv tarihindeki yerini sağlamlaştıracak. Yeni Qashqai'nin Türkiye lansmanına özel olarak Velasco'da düzenlenen toplantıya Avrupa Satış Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mayra Gonzales katıldı. Nissan'ın gelecek vizyonunu temsil eden Arc iş planını basınla paylaşan Gonzales, şunları söyledi: “Arc planı, geleceğe giden yolumuzdaki sürekli ilerlememizi ve değişen pazar koşullarına uyum sağlama yeteneğimizi gösteriyor. Bu plan bize daha fazlasını sağlayacak. Hızla değer yaratmayı ve rekabetçiliği yakalayın.” Nissan Bu endüstriyel planla Velasco, 2026 mali yılına kadar 16'sı elektrikli olmak üzere 30 yeni modeli piyasaya sürecek ve 2026 mali yılına kadar içten yanmalı motorlu (ICE) binek otomobil modellerinin yüzde 60'ını yenileyecek. segmenti olan Velasco, 2026 yılında Avrupa'ya ulaşacak. Ayrıca 5 yeni elektrikli modelin pazara gireceğinin müjdesini veren Velasco, teknoloji, ürün portföyü ve yazılım hizmetleri anlamında stratejik ortaklıklar kuracaklarını belirtti.

Şaşırtıcı ve etkileyici tasarım
Qashqai'nin ön ızgarası, daha çarpıcı bir ilk izlenim yaratmak için kapsamlı bir şekilde güncellendi. Artık kaporta üzerinde akıcı görünen düzinelerce parlak siyah üç boyutlu parçadan oluşuyor. Yeni farlar daha da keskin bir görünüm sunuyor. Ana merceğin altındaki gündüz farları, ana ızgaranın yeniden tasarlanan siyah üç boyutlu parçalarıyla aynı şekle sahip beş küçük mercekten oluşuyor. Gündüz yanan farlar artık ana far camını çevreliyor ve farın üzerindeki ince ışıkla karışıyor. Üst gündüz sürüş lambası etkinleştirildiğinde sinyal lambası haline gelir.

Arkadaki kırmızı ışık elemanları artık ön ızgaranın tasarımını yansıtan dört ayrı parçadan oluşuyor. Aydınlatmada “koyu kırmızı” olarak bilinen kırmızının ayırt edici bir tonuna sahip olan bu öğeler, daha fazla hassasiyet hissi uyandırır. Aydınlatma elemanlarının daha iyi görülebilmesi için mercekler artık şeffaf biçimde sunulmaktadır. Giriş seviyesi Qashqai artık standart olarak 17″ alaşım jantlarla ve yeni 18″ elmas kesim alaşım jantlarla geliyor. Üst donanım paketleri yeni 19″ alaşım tasarıma sahiptir ve yeni elmas kesim alaşım jant, segmentteki en geniş janttır. Ürün serilerinden birini sunarak Qashqai'nin göz alıcı çekiciliğine katkıda bulunur.

Yeni N-Design donanım paketi
Qashqai serisine eklenen yeni bir ekipman ise N-Design. Cesur Qashqai müşterilerinin ilgisini çekecek şekilde tasarlanan bu donanım, benzersiz estetik dokunuşlar içeriyor. Dış tarafta, ön tampon, arka tampon, kapı eşikleri ve tekerlek davlumbazları N-Design gövde rengindedir; özel ve yepyeni 20 inç alaşım jantlar ise daha fazla yol tutuşu sağlar. Geliştirilmiş 360⁰ sistem Çevre Görüş Kamerası artık sürücünün Aracı yalnızca yukarıdan görmekle kalmayıp, aynı zamanda potansiyel görünmez dış tehlikeleri tespit etmek amacıyla aracı önden, arkadan, yanlardan veya köşelerden görüntülemek için sekiz farklı harici kamera görüntüsü arasından seçim yapmanıza olanak tanıyan özelliği de içerir.

Değişken sıkıştırma oranı teknolojisine sahip gelişmiş 3 silindirli turboşarjlı jeneratör motorunun tek işlevi, invertör aracılığıyla 140 kW elektrik motoruna veya 1,8 kWh aküye (veya sürüş senaryosuna bağlı olarak her ikisine) gönderilen elektrik üretmektir. Jeneratör, aküye ve motora gerekli şarjı sağlamak için arka planda sessizce çalışır. Yeni Qashqai'nin Türkiye lansmanına özel fiyatları 1,78 ile 2,3 milyon TL arasında değişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir