Yeni nesil Superb Türkiye'de satışta

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Daha sofistike bir tasarıma, daha fazla konfora ve en son teknolojilere sahip olan Superb, ön satışların başlamasının ardından Haziran ayı başında Škoda showroomlarında sergilenecek. Özellikle lansman öncesi dönemde Superb Sedan 1 milyon 950 bin TL'den başlayan fiyatlarla müşterilerin beğenisine sunulurken, yeni Škoda Superb Combi station wagon ise 2 milyon 550 bin TL'den başlayan fiyatlarla tercih edilebiliyor.

Superb'in dört farklı donanım seviyesi vardır

Yeni Škoda Superb, Türkiye'de Elite, Premium, Prestige ve L&K Crystal olmak üzere dört donanım seviyesiyle satışa sunuluyor. Tüm versiyonlarda üst düzey donanımlar dikkat çekerken, yeni Škoda Superb daha fazla teknoloji, güvenlik ve konforla öne çıkıyor. Skoda Superb'in giriş seviyesi Elite donanımları arasında Uzun Far Yardımı, Şerit Takip Yardımcısı, Arka Trafik Uyarı Sistemi, Şerit Değiştirme Sistemi ve Kasa yer alıyor. Çıkış sistemi, ön fren desteği, sürücü yorulma ve dikkat uyarı sistemi, E-Call acil çağrı sistemi ve 8 hava yastığı gibi tüm güvenlik özellikleri standart olarak sunuluyor. Ayrıca direksiyondan vites kontrolü (Shift by wire), 10,25 inç dijital gösterge paneli, 10 inç bilgi-eğlence sistemi ve geri görüş kamerası gibi pek çok teknolojik özellik sürüş deneyimini artırıyor. Konfor donanımları açısından ısıtmalı ön koltuklar giriş seviyesi donanımlar açısından en önemli özellikler arasında yer alıyor.

Benzinli, dizel ve hibrit motorlarla tercih edilebilir

Škoda, yeni nesil Superb ile daha verimli ve yüksek performanslı motor seçeneklerini buluşturuyor. Superb Sedan, 1.5 litrelik TSI mHEV mild hibrit teknolojisine sahip 150 PS güç üreten motorla tercih edilebileceği gibi, 2.0 litrelik 265 PS güç üreten TSI benzinli motor veya 2.0 TDI dizel motorla da 193 PS güç üretebiliyor. Superb Sedan'ın 2,0 litrelik motorları dört tekerlekten çekiş sistemiyle bir araya gelerek her koşulda yüksek performans sağlıyor. Superb Combi modeli 1,5 litrelik TSI mHEV mild hibrit modeliyle sunuluyor. Tüm motorlar, tüm sürüş koşullarında yüksek konfor, performans ve verimliliği garanti eden DSG otomatik şanzımanla birleştirilmiştir. İlk kez hafif hibrit motorla sunulan Superb'de bu seçenek performansa katkı sağladığı gibi yakıt tüketiminin de %10'a kadar azaltılmasına yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir