Yeni Lamborghini, Urus P Zero ile sokaklara çıkacak

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Ortak geliştirme programında lastikler, İtalya'daki Nardò pistinde saatte 300 kilometrenin üzerindeki hızlardan Kuzey Kutup Dairesi'nde -30° sıcaklıkta sürüşe kadar çeşitli koşullarda test edildi. Dört yeni lastiğin her biri, elektrikli otomobillerin özelliklerini destekleyen Pirelli teknoloji paketini ifade eden Elect markasını taşıyor.

Yeni lastiklerin yapısı, sırt deseni ve bileşimi, yüksek tork taleplerine dayanacak ve Urus SE'nin ağırlığını destekleyecek, ayrıca daha düşük yuvarlanma direnci sayesinde yol gürültüsünü azaltacak ve akü ömrünü uzatacak şekilde optimize edildi.

Üç boyut mevcut

Yeni Lamborghini Urus SE için geliştirilen üç yeni Pirelli P Zero lastiği, aracın spesifik beklentilerini ve özelliklerini tamamlayacak şekilde tasarlandı. 21 inçlik versiyonda konfor ön planda tutulurken, en çok talep edilen 23 inçlik versiyon her şeyden önce performansa odaklandı.

Hem Pirelli hem de Lamborghini, otomobilin sportif sürüş tarzına uyum sağlamak için hem günlük sürüşte hem de pistte hızlı tepki veren hassas ve öngörülebilir bir direksiyon hissi geliştirmek için çalıştı.

Urus'un maruz kaldığı yüksek kuvvetlere dayanacak şekilde özel olarak geliştirilen profiller ve malzemeler sayesinde lastiklerin aşırı ısınması ve aşınması en aza indiriliyor; Bu sayede drift gibi ekstrem manevralar bile mümkün hale geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir