Yeni elektrikli G-Serisi Eylül'de Türkiye'de

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

EQ teknolojisine sahip yeni Mercedes-Benz G Serisi 580 (ortalama enerji tüketimi: 30,3-27,7 kWh/100 km, ortalama ağırlıklı CO₂ emisyonları: 0 g/km, CO₂ sınıfı: A), en üst modelin tamamen elektrikli ilk versiyonunu sunuyor. yol aracı.

Yeni model, gelenek ile gelecek arasındaki buluşmayı benzeri görülmemiş bir şekilde simgeliyor. Yeni elektrikli G-Serisi, tüm ikonik unsurlarla birlikte açılı siluetini koruyarak modelin karakterine sadık kalıyor. Geleneksel içten yanmalı motor çeşitleri gibi, gövdesi de bir merdiven çerçevesi üzerine inşa edilmiş olup, bu sistem elektrikli tahriki entegre edecek şekilde değiştirilip güçlendirilmiştir.

Yeni elektrikli G-Serisi Eylül'de Türkiye'de olacak

Ayrıca bağımsız çift salıncaklı ön süspansiyon ve yeni geliştirilen sağlam arka aks kombinasyonu da korunuyor. Merdiven çerçevesine entegre edilen lityum iyon akü, alçak bir ağırlık merkezi sağlar. 116 kWh kullanılabilir kapasitesiyle WLTP'ye göre 473 kilometre menzile yetecek enerjiyi sağlıyor.

Bölgenin standartlarını belirler

Tekerleklerin yakınında bulunan bağımsız olarak kontrol edilen elektrik motoru, maksimum toplam 432 kW güç üretiyor. Bu motorlar, seçilebilir DÜŞÜK ARALIK arazide vites küçültme ile benzersiz sürüş özellikleri ve özel işlevler sağlar. Bu sayede G-TURN, aracın engebeli veya asfaltsız yüzeylerde kendi kendine dönmesine olanak sağlar.

G-STEERING işlevi, arazide sürüş sırasında aracı önemli ölçüde daha dar bir direksiyon açısıyla yönlendirmenize olanak tanır. Üç vitesli akıllı arazi ağır vites fonksiyonu Arazide sürüş için hız sabitleyici gibi arazi tarama fonksiyonları, sürücü arazide gezinmeye odaklanırken optimum sürüş gücünü korur.

Test edilen modeller gibi, EQ teknolojisine sahip yeni Mercedes-Benz G 580 de uygun yüzeylerde yüzde 100'e varan eğime sahip. Araç, 35 dereceye kadar yan eğimlerde stabiliteyi koruyor.

Elektrikli G-Serisi, 850 milimetrelik maksimum sudan geçme derinliğiyle, geleneksel motorlu emsallerinden 150 milimetre daha yüksek. LOW RANGE arazi vitesi özel bir redüksiyon oranıyla tahrik gücünü artırır. Yeni model, akıllı tork vektörlemeyi kullanarak geleneksel diferansiyel kilitlerin işlevini neredeyse yeniden üretiyor.

G-ROAR ayrıca tamamen yeni elektrikli G-Serisi'ne benzersiz bir ses deneyimi getiriyor. G-Serisi'nin karakteristik sürüş sesine ek olarak, ambiyansa bir “aura” sesi ve çeşitli “durum” sesleri de katıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir