Yeni BMW iX2 güneyden başlıyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Ziyaretçiler sergi sırasında aracı yakından inceleme fırsatı bulacak ve ayrıca Yeni BMW iX2'yi test sürüşüne çıkarabilecek. Yeni BMW Tamamen elektrikli Yeni BMW iX2 eDrive20, ön aksta bulunan elektrik motoruyla 204 beygir güç ve 250 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 8,6 saniyede tamamlayan araç, kullanıcılarına tam şarjlı pillerle 478 km'ye kadar menzil sunuyor. Yeni BMW iX2 eDrive20, 130 kW DC şarj teknolojisiyle 29 dakikada yüzde 80 pil şarjına ulaşabiliyor. Opsiyonel AC Charging Professional donanımıyla AC gücünde 22 kW'lık şarj hızı desteği sunan Yeni BMW iX2 eDrive20, pilleri yaklaşık 3 saat 45 dakikada yüzde 0'dan yüzde 100'e şarj ederek esnek kullanıma da olanak tanıyor.

M Sport Tasarım paketiyle daha dinamik

Yeni iX2, sportif tasarımı ve güçlü çizgileriyle rekabette öne çıkıyor. Yalnızca M Sport tasarım paketiyle satışa sunulan otomobil, daha sportif ve daha aerodinamik özellikleriyle dikkat çekiyor. Premium kompakt segmentte bir ilk olan Iconic Glow kontur aydınlatmalı altıgen BMW Böbrek Izgaraları ve parlak siyah ön hava girişi otomobilin ön kısmına hakimdir. Arkada yeni geliştirilen yatay hizalanmış aydınlatma, parlak siyah difüzör ve arka spoyler yeni BMW iX2'nin dinamik görünümünü güçlendiriyor. Yeni BMW iX2'nin iç tasarımı dinamizmi ve modernliği birleştiriyor. Yolcu bölmesinin merkezinde yer alan kavisli BMW ekranı, hareketli kontrol paneliyle tüm sisteme ergonomik erişim sağlıyor. Böylece sürücü, kullanım sırasında gözünü yoldan ayırmadan multimedya sisteminde istediği tüm değişiklikleri yapabiliyor. İçerisindeki kontrol ekranı ve sesli komut araçları sayesinde fiziksel buton ve kontrollerin sayısı ciddi oranda azaltılmıştır.

Standart ekipman

M Sport tasarım paketiyle tercih edilebilecek Yeni BMW iX2, üst düzey standart donanımıyla seyahat ederken üstün konfor sunuyor. BMW Live Cockpit Plus, park asistanı, sürüş asistanı, adaptif LED farlar, akustik koruma, otomatik uzun far fonksiyonu, konfor erişim sistemi, elektrikli ön koltuklar ve hafıza fonksiyonlu sürücü koltuğu, panoramik cam tavan, ısıtmalı ön koltuklar, otomatik açılan bagaj kapısı, kablosuz Şarj bölmesi, ön spor koltuklar, güneş korumalı arka camlar ve akıllı telefon arayüzü gibi gelişmiş özellikler standart olarak sunuluyor. Ayrıca aydınlatmalı BMW Iconic Glow böbrek ızgaraları, M Sport fren diskleri, M Shadow farlar, M emniyet kemerleri ve Shadow dış kaplama, 360 derece görüşe sahip Park Asistanı Plus, 22 kW'tan başlayan Profesyonel AC şarjı içeren M Sport Pro paketi de mevcuttur. AC şarj hızı desteği, en üst düzeyde destek sistemleri sunan Profesyonel Sürüş Asistanı gibi donanımların isteğe bağlı olarak eklenmesiyle özelleştirilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir