Togg'un yeni SUV modeli T8X için tarih belirlendi

genişletmek

TOGG İcra Kurulu Başkanı (CEO) Gürcan Karakaş, Bursa Gemlik'teki Togg Teknoloji Kampüsü'nde düzenlenen test sürüşü programında değerlendirmelerde bulundu.

T10X'in dört tekerlekten çekişli versiyonunun haziran ve temmuz ayları arasında “sınırlı sayıda” versiyonla satışa çıkabileceğini belirten Karakaş, Togg'un yurt dışına ne zaman açılacağına dair bilgi paylaştı.

Karakaş, “Bu yılın sonundan itibaren yavaş yavaş Avrupa'da yer edinmek için faaliyetlerimize devam ediyoruz. TOGG Europe GmbH adlı şirketimizi Mayıs 2021'de kurmuştuk ve şu anda ön satış altyapısını oluşturuyoruz. T10X'in Avrupa'daki lansmanı bu yılın sonunda başlayacak.” “Teslimatlara yeni model yılında (2025) başlamak istiyoruz.” dedi.

“Uluslararası stratejimiz pazar dinamiklerine göre güncelleniyor”

Gürcan Karakaş, markanın yurt dışı hedef pazar stratejisinin pazar dinamikleri doğrultusunda güncellendiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birkaç yıldır 'İskandinav ülkelerinden başlayacağız, Hollanda ve Belçika'ya gideceğiz, sonra yavaş yavaş bölgenin merkezine gideceğiz' dedik. Durumu değiştirdik. Çünkü sanayi çok gelişiyor. Çin'de markalar çok hızlı bir şekilde her yere yayılıyor, özellikle de Avrupa'nın en büyük pazarında” Biz oraya yolculuğun başında, Almanya, Fransa ve İtalya üçgeni tamamen dolmadan girmeye karar verdik, çünkü artık hissediyoruz bu güç ve deneyim kendimizdedir. “

Listenin zirvesindeki model açıklandı! İkinci el otomobil pazarında son durum

“Üretiminin ilk yılında 20.000 adet üretip satan başka bir firma yok.”

TOGG CEO'su Karakaş, ilk modellerini satışa sunduklarında rekor talep gördüklerini belirterek, 2023 yılında üretmeyi düşündükleri araçların tamamını 18 saatte sattıklarını söyledi.

İlk 8 saatte 2022 yılında satılan elektrikli otomobil sayısından daha fazla satış yaptığını iddia eden Karakaş, şu açıklamalarda bulundu:

“Buradan iki önemli sorunun cevabını aldık; birincisi 'Türkiye böyle bir değişime hazır mı?' Hazır olduğunu gördük, kullanıcılar bilerek ve isteyerek T10X'i satın alıyor Siparişlerin yüzde 80'den fazlası en donanımlı versiyon için geldi ve ilk 20 bin adedi dünyada, Avrupa'da ve Amerika'da Çinli firmalardan bir başka firmaya teslim ettik. Üretime başladığı ilk yılda 20 bin adet üretip satan firmamız bu anlamda hem ülkemiz hem de hepimiz için güzel bir başarıdır, güzel bir başlangıçtır” dedi.

“Başarılarımız yeni modellerle devam edecek”

Gürcan Karakaş, bu başarının yeni modellerle devam edeceğini, ikinci fastback modeli ve üçüncü modelle devamın geleceğini açıkladı.

Ocak ayında T10F'yi sergilediklerini hatırlatan Karakaş, şunları söyledi: “Gösterdik ama bir yıl önce üzerinde çalışıyorduk. Şimdi de aynı şekilde T10F'nin sonuçları üzerinde de çalışıyoruz, yani bir SUV üzerinde çalışıyoruz. B segmenti, gelecek yıl T10F'nin satışları başladığında tekrar söylüyoruz “Bir süre sonra T8X'i tanıtmaya hazır olabiliriz.”

Kaynak: TRT Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir