TOGG T10X Türkiye'de yılın otomobili

KAYNAKaa

“Türkiye'nin Otomobili Oscar'ı” olarak adlandırılan “Türkiye'de Yılın Otomobili” yarışmasının kazananı Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlenen törenle açıklandı. Yarışmada OGD üyesi 63 otomotiv gazetecisinden toplam 2.630 puan alan TOGG T10X birinci seçildi. Ödül törenine TOGG İcra Kurulu Başkanı (CEO) Gürcan Karakaş da katıldı.

– Diğer kategorilerde kazananlar

Ödül töreninde 3 farklı kategorinin kazananları da açıklandı.

Gökçeada'da düzenlenen Renault Avustralya lansmanına “Yılın Basın Lansmanı” ödülü verilirken, mobilite deneyimini bir araya getiren “TOGG Trumore Dijital Deneyim Platformu” ile “Yılın İnovasyonu” ödülü de TOGG markasına verildi. Tek başvuruda “Yılın Tasarımı” kategorisi ödülü Kia EV9'a verildi.

TOGG T10X Türkiye'de yılın otomobili

– “Bizim için çok anlamlı bir doğum günü hediyesiydi”

TOGG Kurumsal İletişim ve Marka Başkanı Çağ Günaçar, törende yaptığı konuşmada, otomotiv gazetecilerinin aldığı bu karardan oldukça memnun olduğunu söyledi.

Çağ Günaçar, şunları söyledi: “Bu çok saygın ve prestijli bir ödül, aynı zamanda TOGG olarak biz de bugün Türkiye'de Yılın Otomobili ve Yılın İnovasyonu ödüllerini böyle özel bir günde alıyoruz. markamızın temsilcileri olarak bizler için çok anlamlı bir doğum günü hediyesi oldu ve “Yöneticileri olarak çok anlamlı bir ödül aldık. Pazara girişimizin ilk yılında bu ödülleri almak bizim için bir onurdur. Bu ödülü ülkemizin milli markası olması nedeniyle tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları adına aldık.” dedi.

– “Yarışmayı önemli yabancı merkezler de takip ediyor.”

OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık ayrıca şunları kaydetti:

“Yılın Otomobili bir marka haline geldi. Türkiye'deki otomotiv firmaları ve yurt dışındaki genel merkezler tarafından takip ediliyor. Bu da OGD'nin başarısını ve Yılın Otomobili ödülünün yanı sıra aldığımız ödülleri de kanıtlıyor. Diğer kategorilerde verilen ödüller bile büyük ilgi görüyor Yılın Otomobili Ödülü'nde bile “Ödülden çok rekabet var, bu da doğru şeyi yaptığımızın kanıtı.”

– Finalde 7 araba yarıştı

“Türkiye'de Yılın Otomobili” yarışmasının ilk etabında jüri üyelerinin oylarıyla 28 aday otomobil arasından en çok puan alan 7 otomobil finale katılmaya hak kazandı.

Finale kalan modeller, “tasarım, yol tutuşu, ergonomi, tüketim, emisyonlar, güvenlik, donanım seviyesi, paranın karşılığı” açısından önemli bir teste tabi tutuldu.

“Yılın Otomobili”nin belirlendiği ikinci aşamada ise “BMW 5 Serisi, Chery Tiggo 8 Pro, Hyundai Ioniq 6, Mercedes-Benz E Serisi, Renault Austral, Togg T10X, Toyota C-HR Hybrid” finale çıkmaya hak kazandı. .

Oylamanın ardından birinci seçilen TOGG T10X, bir yıl boyunca “Yılın Otomobili” logosunu basın bültenleri ve reklamlarda kullanabilecek.

– Onlarca finalist araba

Yarışmanın finalinde “TOGG T10X” 2 bin 630, “Renault Austral” 2 bin 550, “Toyota C-HR Hybrid” 2 bin 340, “Hyundai Ioniq 6” 2 bin 150, “Chery Tiggo 8 Pro” 2 oldu. bin 120, “BMW 5 Serisi 2 bin 70, Mercedes-Benz E Serisi ise 1890 puan aldı.

“Türkiye'de 2024 Yılın Otomobili” ödülü Bosch, Bridgestone, D-Expert, Intercity İstanbul Park, Shell Helix Motor Yağları ve Insurance.com himayesinde gerçekleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir