“TOGG T10X” Türkiye'de Yılın Otomobili Seçildi!

genişletmek

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve her aşamada büyük heyecan uyandıran “Türkiye'de 2024 Yılın Otomobili” yarışmasının kazananı Togg T10X oldu. OGD üyesi 63 otomotiv gazetecisinden toplam 2.630 puan alan Togg T10X birinci sırayı aldı.

Final akşamında ve Otomotiv Gazetecileri Derneği'nin (OGD) Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlediği “Türkiye'de Yılın Otomobili” ödül töreninde 3 farklı kategoride kazananlar da açıklandı. Renault Austral'in Gökçeada'daki lansmanına “Yılın Basın Lansmanı” ödülü verilirken, “Yılın İnovasyonu” ödülü de deneyimi bir araya getiren “Togg Trumore Dijital Deneyim Platformu” ile Togg markasına verildi. Tek başvuruyla mobiliteyi bir araya getiren projede “Yılın Tasarımı” kategorisi ödülü Kia EV9'a verildi.

TOGG T10X Türkiye'de Yılın Otomobili Seçildi

BÜYÜK DUYGU SAHNESİYDİ

“Türkiye'de Yılın Otomobili” yarışmasının ilk etabında; 28 aday otomobil arasından jüri üyelerinin oylarıyla en yüksek puanı alan 7 otomobil finale katılmaya hak kazandı. Finale kalan modeller, “tasarım, yol tutuşu, ergonomi, tüketim, emisyonlar, güvenlik, donanım seviyesi, paranın karşılığı” açısından önemli bir teste tabi tutuldu. İkinci aşamada ise “Yılın Otomobili” belirleniyor; Finallere “BMW 5 Serisi, Chery Tiggo 8 Pro, Hyundai Ioniq 6, Mercedes-Benz E Serisi, Renault Austral, Togg T10X, Toyota C-HR Hybrid” katılmaya hak kazandı. Seçilen ilk Togg T10X, bir yıl boyunca basın bültenlerinde ve reklamlarda “Yılın Otomobili” logosunu kullanma hakkına sahip olacak.

TOGG T10X Türkiye'de Yılın Otomobili Seçildi

Türkiye'de Yılın Otomobili ödülüne layık görülen ve Türkiye'nin “Otomobil Oscar'ı” olarak adlandırılan Togg T10X'in duyurulduğu Rahmi Koç Müzesi'nde düzenlenen törende konuşan OGD Başkanı Ufuk Sandık, şunları söyledi: “Yılın Otomobili” Bunu Türkiye'deki otomotiv firmalarının ve yurt dışındaki genel merkezlerinin takip etmesi, OGD'nin ve Yılın Otomobili organizasyonunun başarısının yanı sıra diğer kategorilerde de verdiğimiz ödülleri gösteriyor. Yılın Otomobili ödülünde daha da büyük bir rekabet var, “Bu da doğru şeyi yaptığımızın kanıtıdır” dedi.

Togg T10X'in kazanan seçilmesinin ardından Togg Kurumsal İletişim ve marka lideri Çağ Günaçar, konuşmasında otomotiv gazetecilerinin aldığı bu karardan oldukça memnun olduklarını söyledi.

Çağ Günaçar sözlerine şöyle devam etti; “Bu son derece saygın ve prestijli bir ödül. Aynı zamanda Togg gibi biz de bugün altıncı yıl dönümümüzü kutluyoruz. Böyle özel bir günde Türkiye'de Yılın Otomobili ve Yılın İnovasyonu ödüllerini almak bizim için çok anlamlı bir doğum günü hediyesiydi. Markamızın temsilcileri ve yöneticileri olarak çok anlamlı bir ödül aldık. Piyasadaki ilk yılımızda bu ödülleri almak bizim için bir onurdur. “Ülkemizin milli markası olması nedeniyle bu ödülü tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları adına aldık.”

“Türkiye'de 2024 Yılın Otomobili” sponsorluğunda Bosch, Bridgestone, D-Expert, Intercity İstanbul Park, Shell Helix Motor Yağları ve Insurance.com yer alıyor.

HANGİ ARAÇ KAÇ PUAN ALDI?

1. Togg T10X 2630 bayan
2. Renault Avustralya 2550 bayan
3. Toyota C-HR Hibrit 2340 Dolar
4. Hyundai Ioniq 6 2150 mr
5. Chery Tiggo 8 Pro 2120 puan
6. BMW 5 Serisi 2070 bayan
7. Mercedes-Benz E-Serisi 1890 puan

TOGG T10X Türkiye'de Yılın Otomobili Seçildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir