TESK'ten acentelere indirimli çağrı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Bendevi Palandöken, yol sigortası ve kasko fiyatlarının yüksek olduğuna dikkat çekti.

Birçok kişinin sigorta yaptırmaktan kaçındığını söyledi.

81 ilden 580 acente ve sigorta ortağına seslenen Palandöken, acentelerden taşımacılık sektöründe çalışan sürücülere özel indirimler sunmalarını istedi.

“ARAÇ ALIMINA ARTIK FİYAT SİGORTASI SAĞLANIYOR”

Sigorta şirketleriyle zaman zaman çok tartıştıklarını söyleyen Palandöken, şöyle konuştu: “Sigorta şirketleriyle çok tartışırız. Biliyorsunuz bu sigorta sorununu ilk elden duymuşsunuzdur. İnsanlar sigorta yaptırmaktan çekiniyor ama Allah göstermesin, öyle bir durum var ki.” Ülkemizde özellikle deprem sigortası, trafik sigortası başta olmak üzere bir kaza sigortasıdır.” Kasko ücretleri çok yüksek. Sigorta artık araba satın alırken eskiden olduğu fiyatla aynı fiyata sunuluyor. Bu, tüccarlarımız için bir yüktür. Elbette talepler alıyoruz. Bildiğiniz gibi 415 meslekten sorumluyum. Yani şoför, tır şoförü, taksi şoförü, demirci, bakırcı, bakkal, manav, kasap. “Anlatmaya gerek yok. Durumlarını görüyorsunuz. Çay getiren çay ocağı dahil. Hepsini temsil ediyorum. Sizinle olan ilişkilerini de biliyorum. Size neden aynı şikayetleri veriyorlar. Yapabiliriz” değil. ödeme', 'Yapma.' Dolayısıyla buradaki işbirliğimiz genel olarak tüccar ve sanatkarların işlerini kolaylaştırmak ve zamanında sigorta alabilmelerini sağlamaktır.” dedi.

“5'TE SEYAHATTE 1 ARAÇ SİGORTALI DEĞİL”

Türkiye'nin bir deprem ülkesi olduğunu belirten Palandöken, “Taksi şoförlerimizin sigorta sıkıntısı var ve yol sigortası zorunlu.” dedi.

Palandöken sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bildiğiniz gibi Türkiye'de yaklaşık 5 araçtan 1'inin sigortası yok. İster paradan ister ihmalden yaptıramıyorlar. İnsanlar o gün ne yapacaklarını, nasıl olacaklarını, bu konuyu nasıl halledeceklerini merak ediyorlar.” … 81 ilden acenteler “Sahipleri burada. Bu acentelerin bulundukları şehrin Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlarıyla iletişim kurmasını sağlayarak, her şeyden önce müşteri portföyünüzü model avantajıyla artıracak ve onlara gerekli indirimleri sağlayacaksınız.” dedi.

NTV'yi sosyal medyada takip edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir