Teknoloji devinin hızlı şarj ağı: 1 saniyede şarjla 1 kilometre

Elektrikli otomobil pazarına 2023 yılının sonlarında giriş yapan Huawei, şarj teknolojisinde de büyük atılımlar gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz günlerde Çin'de düzenlenen bir konferansta elektrikli araçlara ve şarj ağına yönelik hedeflerini paylaştı.

Markanın dijital enerji sorumlusu Hou Jinlong, EV'leri şarj etmenin yakıt satın almak gibi olması gerektiğini ve “1 saniyede şarjla 1 kilometre” hedefinin olduğunu söyledi. Jinlong, bu sayede kullanıcıların zihnindeki mesafe kaygısının ortadan kaldırılabileceğini söyledi.

Jinlong'a göre yavaş ve zayıf şarj altyapısı elektrikli araçların benimsenmesini geciktirdi. Önümüzdeki 10 yıldaki artışın şarj talebini de artıracağı ve bunun için ultra hızlı istasyonlara ihtiyaç duyulduğu görüşünde.

SIVI SOĞUTMALI ŞARJ İSTASYONU

Marka, bu yüksek hızlı şarj ihtiyacına yönelik geçtiğimiz günlerde sıvı soğutmalı ultra hızlı şarj istasyonunu tanıttı. 600 kW çıkış gücü ve 600 A akıma sahip olan istasyon, saniyede bir kilometre şarj desteği sağlayabiliyor.

Huawei, Çin'deki 340'tan fazla şehirde ve büyük otoyollarda 100.000'den fazla sıvı soğutmalı istasyonun kurulumuna öncülük etmeyi planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir