Stellantis, Pro One markasıyla küresel liderliği hedefliyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Stellantis Pro One, şirketin 2023 yılı için açıkladığı 189,5 milyar Euro net karının üçte birini elde etmesiyle dikkat çekti. Stellantis Pro One'ın küresel pazarlardaki gücünü vurgulayan bu yüksek performans, şirketi 2027 yılına kadar ticari araçlarda küresel liderliğe ulaşma yolunda kilit bir faktör haline getirdi. Dare Forward 2030 stratejik planında belirtilen hedefler.

“Üçüncü Motor” bölgesindeki pick-up’lara büyük ilgi!

30 Avrupa pazarında hem ticari araçlarda hem de akülü elektrikli araçlarda devam eden pazar liderliğini pekiştiren Stellantis Pro One, 2023 yılını Güney Amerika pazarında birinci sırada tamamladı. Stellantis Pro One, pazar payını %7 artırarak Orta Doğu ve Afrika'da 2. sıraya yerleşti. Şirketin önemli bir gelir merkezi olan “Üçüncü Taşıyıcı” bölgesinde (Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika, Hindistan ve Asya Pasifik'in birleşimi) bir tonluk pikap satışlarındaki artış da dikkat çekti. .

Kuzey Amerika hafif ticari araç segmentinde %20 pazar payıyla 2. sırada yer alan Stellantis Pro One, yılı bölgede 3. sıraya yükselerek tamamladı. Stellantis'in Ram ProMaster BEV ve 2025 Ram 1500 pikap modelinin lansmanı da dahil olmak üzere bölgedeki ticari araç seçeneklerinin genişletilmesi, satış hacmi büyümesine önemli katkı sağladı.

Müşteri odaklı ürün olmaya aday

Konuyla ilgili yorum yapan Stellantis Ticari Araçlar Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Xavier Peugeot şunları söyledi: “2023'teki performansımız, Stellantis Pro One'ın Stellantis'in dünya çapındaki faaliyetlerinin temelini oluşturduğunu bir kez daha doğruladı. Tüm ticari araç serimizin yenilenmesi ve en kapsamlı elektrikli tahrik seçeneğiyle Stellantis Pro One, en müşteri odaklı tercih edilen ürün olmaya kararlıdır. Bizi 2027 yılına kadar pazar liderliği hedefimize taşıyacak olanlar müşterilerimizdir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir