Skoda'dan yeni elektrikli SUV geliyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Škoda'nın Epiq urban SUV modeli için yayınladığı yeni dijital tasarım çalışması, gelecekte üretilecek aracın ana özelliklerini yansıtıyor. 4,1 metre uzunluğuyla 5 kişiye geniş yaşam alanı ve 490 litre bagaj hacmi sunan Epiq, elektrikli mobilitenin yaygınlaşmasında öncü modellerden biri olacak Epiq, markanın yeni ve güçlü teknolojileriyle tasarlanacak. Modern ve sağlam tasarım dili. Hem iç hem de dış tasarımında markanın yeni tasarım dilini taşıyacak olan Epiq, tek şarjla 400 kilometrenin üzerinde menzil sunacak.

İşlevsel ve özgün tasarım dili

Škoda Epiq, markanın yeni tasarım dili Modern Solid ile tasarlandı. Bu tasarım dili güçlü, işlevsel ve özgün tarzıyla öne çıkıyor. Parlak siyah Tech-Deck ön cepheye sahip Epiq, markanın imza niteliğindeki modern ön ızgarasını yeniden yorumluyor. Radar ve ön kamera gibi işlevler yeni Škoda ön ızgarasına entegre edilmiştir. Bu yeni ön kısım, gündüz yanan farlar ve dönüş sinyallerinin yanı sıra T şeklinde LED unsurlara sahiptir. Aracın ön tasarımında farlar daha alçak konumlandırıldı ve Matrix LED teknolojisine yer verildi.

Yandan bakıldığında aracın güçlü omuz hatları dikkat çekerken, çamurluklar da aracın SUV tarzını ön plana çıkarıyor. Eğimli tavan çizgisi, optimum aerodinamik verimlilik için bir tavan spoyleri ile birleşir. Arkada kaslı tampon ve koyu krom Škoda yazısı dikkat çekiyor.

Minimalist ve fonksiyonel kabin

Škoda Epiq, dayanıklı ve sürdürülebilir malzemelere odaklanan, minimalist Modern Solid iç mekana sahip ilk üretim aracı olacak. Çeşitli saklama alanları, bagajda çanta kancası ve zemin altında gizli bölme gibi markaya özel Simply Clever özellikleri sunan Epiq, kabinindeki kullanışlı unsurlarla dikkat çekiyor.

Temel işlevleri kontrol etmek için fiziksel düğmeleri ve dokunsal düğmeleri birleştiren sezgisel bir kontrol paneli ile iki kollu direksiyon simidi sürüşü daha keyifli hale getirir. Araçta sunulan teknolojiler de hayatı kolaylaştırıyor. Mobil dijital anahtar, müşterinin akıllı cihazı aracılığıyla kullanıcıların dijital deneyimini geliştirir. Škoda Epiq ayrıca çift yönlü şarjı da destekleyerek aracın elektrik enerjisinin kullanıcının evine ve diğer cihazlara aktarılmasına olanak tanıyor. Škoda Epiq, akıllı özellikleri ve çok yönlülüğü ile ailelerin ve farklı yaşam tarzına sahip müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Kentsel SUV modeli İspanya'nın Pamplona kentinde üretilecek. Ancak markanın yaklaşmakta olan elektrikli atağının ilk modeli, kompakt bir SUV olan Škoda Elroq olacak. Yeni Elroq modelinin bu yılın sonlarında yollara çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir