Razgatlıoğlu ilk yarışını standart lastiklerle kazandı.

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Avrupa'da düzenlenen FIM Superbike Dünya Şampiyonası'nın ilk etabı olan Katalan etabının 1. Yarışında Nicolò Bulega (Ducati), bitiş çizgisine birkaç köşe kala Toprak Razgatlıoğlu'na karşı tek başına mücadelesini kaybetti.

İki sürücü yarışa farklı lastik seçenekleriyle başladı. Türk sürücü önde SC2, arkada SCX lastiklerini tercih ederken, İtalyan sürücü önde SC1, arkada ise SCX-A (C0900 spesifikasyonlu geliştirme lastiği) lastikleri tercih etti. Takım arkadaşıyla aynı lastik kombinasyonunu seçen Álvaro Bautista (Ducati), bitiş çizgisinin birkaç viraj uzağında Andrea Iannone'yi (Ducati) geçmeyi başardı ve podyumda üçüncü sırayı aldı.

Rekor kırıldı

WorldSBK Superpole oturumu son derece hızlıydı ve on bisikletçi bu kategoride bir önceki rekoru kırdı. En iyi sonucu Toprak Razgatlıoğlu (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Takımı) alırken, onu Nicolò Bulega (Aruba.it Racing – Ducati) ve Andrea Iannone (Team GoEleven – Ducati) takip etti.

Üçü de en iyi zamanlarını önde SC1 ve arkada SCQ lastikleriyle elde etti. · Superbike Yarışı 1 için griddeki lastik seçimi starttan kısa bir süre önce tamamlandı. Ön lastikler için en popüler seçim SC1 iken, arka lastikler için SCX ve C0900 arasında neredeyse eşit dağılıma sahip daha fazla çözüm kombinasyonu vardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir