Peugeot 5008 artık elektrikli – Araba Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni PEUGEOT E-5008, 7 yolcuya kadar olağanüstü yaşam alanı ve 660 km'ye kadar elektrikli menzil sunan, sınıfının lideri %100 elektrikli SUV olarak yeni standartlar belirliyor. Gerçek SUV dinamizmini bir üst segment modelin zarafetiyle birleştiren tasarımıyla “GÖZ ALICI”, iç mekandaki ileri teknolojiyle etkileyici panoramik iCockpit® ve davetkar atmosferiyle “FEELING” ve iç tasarımıyla “EMOTION” 660 km'ye kadar elektrik menzili ve üstün performansı garanti eden yeni STLA Medium platformu. “MÜKEMMEL” olarak nitelendirilen PEUGEOT E-5008, bir kez daha müşterilerinin üstün konforla seyahat etmelerine olanak sağlıyor.

Boyut ve performans

PEUGEOT, yeni nesil büyük hacimli SUV modeli 5008'i ürün gamına katıyor.Tamamen elektrikli bir marka olma hedefiyle yola çıkan PEUGEOT, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Yeni E-5008, son derece geniş ve konforlu iç mekanının yanı sıra yedi yolcuya tamamen elektrikli ulaşım imkanı sunan segmentindeki tek model olarak öne çıkıyor.

Yeni PEUGEOT E-5008, Stellantis'in STLA Medium platformunun genişletilmiş bir versiyonunu kullanıyor ve bu platformun esnekliğini ortaya koyuyor. 5008, 4,79 metre uzunluğu ve en önemlisi 2,89 metre dingil mesafesiyle seyahat edenlere cömert bir iç mekan sunuyor. Bu yenilikçi platform, müşterilere sınıfının en iyisi performansı sunmak için tasarlandı. 660 km'ye varan üstün menzil, 30 dakikaya varan şarj süresi, sürüş keyfi, performans, verimlilik ve “Yolculuk Planlayıcı”, “Akıllı Şarj”, “Araç İçi Şarj”, “Tak ve Şarj” ve “” gibi özellikler Güncellemeler “kablosuz” İnternet Üzerinden” bağlantılı hizmetler ve özellikler gibi önemli ek faydalar da sağlar.

Sonbaharda yola çıkacak

Yeni PEUGEOT E-5008, yalnızca Sochaux'daki Fransız fabrikasında üretilecek ve 2024 sonbaharından itibaren kademeli olarak Avrupa pazarlarında satışa sunulacak. İki donanım seviyesinde ve “Allure” ve “GT” olmak üzere basit bir ürün yelpazesiyle sunulacak. ve bunlar için 3 farklı ek seçenek paketi olacak. Buna ek olarak üç adet tamamen elektrikli motor seçeneği (210 HP, 230 HP Uzun Menzilli ve 320 HP Çift Motorlu Dört Tekerden Çekiş) yer alacak. Ayrıca pazarlara bağlı olarak 48 V hibrit (136 HP) ve şarj edilebilir hibrit (plug-in hibrit 195 HP) olmak üzere iki farklı tahrik seçeneği sunulacak.

Yeni PEUGEOT E-5008 6 renk seçeneğiyle satışa sunulacak. Yenilikçi dikromatik pigmentler sayesinde Obsession Blue rengi, ışığa ve gövde şekline bağlı olarak maviden yeşile dönüşerek E-5008'in yeni bir çağa girişini zarif bir şekilde ifade ediyor. Yeni Ingaro Blue, yumuşak vurgularıyla yeni E-5008'in modern çizgilerini güzel bir şekilde vurguluyor. Okenit Beyaz, İnci Siyahı, Tekno Gri ve Titanyum Gri renkleri de mevcuttur. Ayrıca E-5008 GT standart olarak iki tonlu ve parlak siyah tavanla sunuluyor. DUYGU: E-5008 Benzersiz bir sürüş keyfi için yeni PEUGEOT PANORAMIC I-COCKPIT® Yeni E-5008, tasarımı ve teknolojileriyle duyguları harekete geçiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir