Opel'in yeni SUV'u son çeyrekte yollara çıktı

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Opel, geçmişten gelen isimle her ihtiyaca cevap veren geniş ürün yelpazesini daha da genişletiyor. Bir döneme damgasını vuran Frontera SUV modelini yeniden tasarlayıp yollara çıkarmaya hazırlanan Opel, yeni modelin dünya prömiyerini İstanbul'da gerçekleştirdi. 5 kişilik versiyonuyla sunulan yeni Frontera, 1.600 litreye kadar alabilen geniş bagajıyla dikkat çekiyor. Bu yılın Opel'in otomotiv üretiminde 125'inci yılını kutladığını belirten Opel CEO'su Florian Huettl, şunları söyledi: “Müşterilerimize yenilikçi mobilite, pratik ve her şeyden önemlisi erişilebilirlik sunarak her zaman ileriye adım attığımız 125 yılı geride bıraktık”. Müşteriler. Yeni Opel Frontera, son derece esnek özellikleri, geniş iç hacmi ve elektrikli sürüş seçeneğiyle yeni müşteri gruplarının beğenisini kazanacak” dedi.

Opel'in yeni SUV'u son çeyrekte yollara çıktı

Elektrik de gelecek

Üstün sürüş keyfini Alman kalitesiyle birleştiren otomotiv dünyasının temsilcisi Opel, yenilikçi ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Markanın bir döneme damgasını vuran SUV modeli Frontera, yeni tasarımı, zengin donanım listesi ve farklı motorlarıyla yeniden yollara çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk fotoğraflarıyla daha satışa çıkmadan büyük ilgi gören yeni Frontera'nın dünya prömiyeri Türkiye'de yapıldı. Frontera yeni müşteri grupları tarafından beğenilecek! Markanın yeni kompakt, ferah ve konforlu SUV'si Frontera, Opel CEO'su Florian Huettl, Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Adams ve Kıdemli Ürün ve Fiyatlandırmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tobias'ın katılımıyla İstanbul'da düzenlenen dünya prömiyerinde uluslararası kamuoyunun ve gazetecilerin beğenisine sunuldu. A. Gubitz. Bu yılın Opel'in otomotiv üretiminin 125'inci yılını kutladığını belirten Opel CEO'su Florian Huettl, şunları söyledi: “Müşterilerimize yenilikçi, pratik ve her şeyden önemlisi ulaşılabilir sunarak daima ileriye adım attığımız 125 yılı geride bıraktık. Yeni Opel Frontera, son derece esnek özellikleri, geniş iç hacmi ve elektrikli sürüş seçeneğiyle yeni müşteri gruplarının beğenisini kazanacak” dedi.

Intelli-Seats ile seyahat ederken konfor

Çarpıcı tasarımıyla hemen fark edilen yeni Opel Frontera, Opel Vizor marka logosunun merkezinde yeni Opel “Yıldırım Logosu”nu gururla taşıyor. Karakteristik tampon ve eşiklerin yanı sıra göz alıcı C sütunu da modelin sağlam karakterinin altını çiziyor. Temel unsurlara odaklanan modern görünüm, iç tasarımda kesintisiz olarak devam ediyor. Sürücü ve yolcular, yeni tasarlanan direksiyon simidinin ve iki adet 10 inçlik geniş ekrana sahip kokpitin keyfini çıkarabilirler. Yeni Frontera'nın ilk önceliği uzun yolculuklara uygun olması. Yeni modelin sürücü ve ön yolcu koltuklarının orta bölümünde, kuyruk sokumu kemiği üzerindeki baskıyı hafifleten yuvayla donatılan yeni patentli Intelli-Seats, kullanıcılara benzersiz bir konfor sunuyor. Bagajın 450 litreyi aşan yük kapasitesi, koltukların katlanmasıyla 1.600 litreye kadar artırılabiliyor. Yeni Frontera SUV, özel tasarım opsiyonel tavan rayları sayesinde 240 kilograma kadar ağırlık taşıyabiliyor.

İki yeni nesil teknolojiyle seyahat ediyor

Sezgisel, erişilebilir ve temel unsurlara odaklanmış: Opel, yeni Frontera ile güç aktarım mekanizması seçiminden donanım seçeneklerine kadar bu gereksinimleri her açıdan karşılıyor. Yeni Frontera, 48 volt teknolojisine sahip hibrit veya tamamen elektrikli güç seçenekleriyle sunuluyor. Frontera Hybrid, özellikle hibrit kullanım için geliştirilmiş, 136 HP (100 kW) güç çıkışı sunan 1,2 litrelik turbo benzinli motorla donatılmıştır. Bu motor, 28 hp (21 kW) elektrik motoru ve 6 vitesli çift kavramalı elektrik şanzımanla birlikte çalışarak, geleneksel motorlu modele kıyasla yakıt tüketimini ve karbon emisyonunu önemli ölçüde azaltır. Sıfır emisyonlu sürüşün keyfini çıkarmak isteyen müşteriler, yakında Frontera'nın (WLTP'ye göre) 300 kilometreden fazla menzil sunan tamamen elektrikli sürüş seçeneğini sipariş edebilecek. “Uzun menzilli” versiyonuyla satışa sunulacak yeni Frontera Electric, şarj molası vermeden yaklaşık 400 kilometreye kadar (WLTP) yol alabilecek. Yeni Opel Frontera, kapsamlı donanım listesiyle farklı kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. İki farklı donanım seviyesinde satışa sunulacak yeni SUV modelinde temel seviyeden başlayarak 10 inç renkli dokunmatik ekrana sahip multimedya bilgi/eğlence sistemi, navigasyon ve geri görüş kamerası gibi sistemler yer alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir