Opel'den 3 yeni elektrikli otomobil geliyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Sektör yetkililerinden Yiğit Yantaç, Türkiye'de satılan elektrikli Opel model sayısının şu anda 3 olan sayısının yeni Frontera'nın da eklenmesiyle 7'ye çıkacağını söyledi. 2023 yılında Opel markalı araçların Türkiye'deki satışları, markanın üretim tesislerinin bulunduğu Almanya ve İngiltere'deki satışların hemen gerisinde kalmıştır. Geçtiğimiz yıl dünya çapında satılan Opel araçlarının yüzde 11'i, yani satılan her 9 Opel aracından biri Türkiye'ye ithal edildi.

Yeni Frontera Türkiye'de tanıtılacak

Bu açıklamanın ardından Opel üst yönetimi, önümüzdeki aylarda üretilecek yeni Frontera modelinin lansman ülkesinin Türkiye olmasına karar verdi. Yeni Frontera'nın en önemli üç pazarından biri ilan edilen Türkiye, 14 Mayıs 2024'te bu uluslararası lansmana ev sahipliği yapacak. Yantaç, şunları söyledi: “Opel Türkiye olarak 70 bin civarında ve üzerinde satışımız olacak. Yüzde 7'nin üzerinde bir pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz ve elektrikli araçlarda marka sıralamasında 2023 yılında altıncı olsak da 2024 yılında ilk 5'e girmeyi hedefliyoruz. Bu arada Opel'in de ikinci sırada yer alacağını söyleyebiliriz. 2024 yılında tamamen elektrikli araçlara geçeceğiz. Toplam satışlarımızın yüzde 15'ini elektrikli araçlardan yapmayı bekliyoruz. Önemli bir nokta, elektrikli model sayısını 7'ye çıkarmayı düşünüyoruz. Şu anda elimizde 3 model var. 2024 yılında 4 model daha tanıtacağız. Bunlardan 5'i binek, 2'si ise hafif ticari model olacak. Binek elektrikli ürün seçeneklerimiz arasında Corsa, Mokka ve Astra modellerine Frontera ve Grandland eklenecek.

Pazar bir milyonu aştı

2024 yılında toplam satışların 1 milyon adedi aşacağını tahmin eden Yantaç, şunları söyledi:
“Yüzde 7'nin üzerinde bir pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz, sunumun tamamında da göreceğiniz gibi, bu burada da görülüyor. 2023 yılında elektrikli araçlarda marka sıralamasında altıncı sırada yer alsak bile, biz bu hedefin içinde yer almak istiyoruz.” Opel, 2024 yılında otomotiv üretiminin 125. yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyor. 125 yılda, Opel'in Avrupa'daki tüm üretim tesislerinden 75 milyondan fazla araç yollara çıktı. biliyorsunuz geçen yıldan bu yana işaretlerini gördüğünüz gibi Opel olarak bu yıl küresel anlamda çok ciddi bir inovasyon hamlesine imza atıyoruz.Aynı zamanda 2024 yılı Alman otomotiv devi için elektrikli mobilite alanında çok özel bir yılı temsil ediyor. Opel, bu yıl marka tarihinde ilk kez her modelin tamamen elektrikli versiyonu sunulacak” dedi.

Opel'den 3 yeni elektrikli otomobil geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir