Nissan yeni modelleriyle Avrupa'da 300 bin adet daha satacak

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Nissan Avrupa satış ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Mayra Gonzales Velasco, hedefin Avrupa'daki satışları artırmak olduğunu söyledi. Avrupa ve diğer bölgelerde de büyümeye devam edeceklerini belirten Velasco, şöyle konuştu: »Her zaman büyümeye devam edeceğiz. Avrupa'da 2030 yılına kadar toplam 300 bin adet daha satıştan bahsediyoruz. Bu hedefe ulaşmak için Türkiye'de de satışlarımızı elbette artıracağız. Türkiye aynı zamanda üretim için de ideal bir bölge. “Doğru koşullar oluşursa neden üretime geçmiyoruz” dedi.

Elektriğe geçiş farklı olacak

Nissan, sürdürülebilirlik çalışmalarını çevreleyen planlar doğrultusunda sıfır karbonlu bir şirket olmayı taahhüt etti. Hedefin Nissan markalı araçların egzoz emisyonlarını azaltmak ve 2030'ların başına kadar tüm yeni modellerin elektrikli versiyonlarını sunmak olduğunu hatırlatan Velasco, şunları söyledi:

“3. Halihazırda mevcut nesil e-POWER teknolojisinin performansını sürekli olarak artırmanın yollarını arıyoruz. Bir sonraki adım ise tamamen elektrikli modele geçiş. Elektrikli araçlara genel olarak bakıldığında şarj süreleri gibi insanların en çok merak ettiği konulardan biri de şarj meselesidir. Üçüncü neslin tüm faydaları burada ortaya çıkıyor. 3. kuşağın Türkiye pazarında nerede olacağına bakarsak… Artık bu soruya kesin bir cevap vermek zor.

Çünkü görünen o ki bütün piyasa, dünyadaki bütün piyasalar elektriğe geçecek. Bilirsiniz, bazıları biraz daha hızlı ilerleyebilir, bazıları daha yavaş ilerleyebilir, pozisyonlarına göre değişir, ama sonuçta bunu belirleyecek birkaç şey var. Bunlardan biri müşteri talebi, diğeri ise bu konuda belirlenecek teşviklerdir. Başka bir şey hükümetlerin devlet desteği, başka bir şey bunun alacağı hız ve gelecek düzenlemeler olacak. Dolayısıyla burada asıl önemli olan biraz belirsizliğe sahip olmak ama onu mükemmelliğe doğru getirebilmektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir