Makyajlı Nissan Juke yaz aylarında Türkiye'ye gelecek

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni Juke'un test sürüşleri Barselona'da gerçekleştirildi ve Avrupa dijital önizlemesi Şubat ayında gerçekleşti. Nissan, 2010 yılından bu yana 1,3 milyondan fazla kullanıcıya tanıtılan Juke modelinin Avrupa prömiyerini dijital ortamda gerçekleştirdi. Popüler birinci nesil Juke'un ardından müşteri beklentilerine yanıt olarak ikonik sarı gövde rengini yeniden sunan Nissan, yeniden tasarlanan orta konsol ve gösterge paneli ile aracın iç ambiyansını daha da geliştirirken, yenilenen iç mekanda donanımlar da yer alıyor. ergonomi ve konforda iyileştirmeler olarak. Araç içi bilgi-eğlence sisteminin özellikleri de daha büyük bir dokunmatik ekran ve ek özelliklerle güncellendi.

Yeni donanım seviyesi

Ayrıca yenilemeyle birlikte ürün gamına N-Sport adı verilen yeni bir donanım seviyesi ekleniyor. Bu yeni donanım seviyesi, iç ve dış tasarım öğeleriyle Juke'un dinamik karakterini daha da vurguluyor. İlk nesil Juke'de popüler olan sarı gövde rengini yeniden sunarak müşteri beklentilerini karşılamak amaçlandı. Yeni sarı renk tonu önceki nesil Juke'un renginden farklıdır. Bir önceki nesilde sunulan renge göre biraz daha soğuk olan sarı renk, daha modern ve heybetli bir görünüme sahip. Yeni N-Sport donanımında uygulanan tavan siyahı, yan aynalar, çamurluklar, ızgara ve A – B sütunlarının yarattığı kontrastla yeni sarının etkisi daha da artıyor. Dolayısıyla Juke'un havalı ve göz alıcı etkisi güçleniyor.

Makyajlanan Nissan Juke yaz aylarında Türkiye'ye geliyor

Dahili güncellemeler

Göz alıcı sarı rengin Juke serisine eklenmesi sadece bir başlangıç. Ayrıca Nissan'ın tasarım ve mühendislik alanındaki önemli iyileştirmeleri, gemideki yaşam kalitesini de artırıyor.

Mevcut müşterilerin fark edeceği ilk değişiklik, merkezi multimedya ekranının boyutunun artması olacak. Yeni haliyle 12,3 inçlik bir ekran iç mekanı süslüyor. Ayrıca bu ekran, en uzaktaki dokunmatik yüzeye bile erişimi kolaylaştırmak ve aynı zamanda Juke müşterilerinin çok sevdiği kabin hissini geliştirmek için sürücüye 8 derecelik bir açıyla tasarlandı. Yeni pürüzsüz ve yumuşak deri direksiyon sayesinde kullanıcıya konforlu bir sürüş deneyimi sunuluyor. 7,8 litreye kadar kapasiteye sahip büyük bir torpido gözü, Juke'un tüm yeniden tasarlanmış versiyonlarının iç mekanını süslüyor. Uzatılabilir kol dayanağı artık daha fazla destek sağlayacak şekilde yeniden tasarlandı. Asimetrik tasarım, bardak tutuculardan ödün vermeden erişimi 25 mm artırır ve artık üç kredi kartı klipsi sunmaktadır.

115 HP güç ve 200 Nm tork

Türkiye'ye gelen araçta 1.0 litrelik 3 silindirli DIG-T turbo benzinli motor bulunuyor. 115 HP güç ve anlık maksimum 200 Nm tork üreten bu motor, altı ileri manuel şanzımanın yanı sıra 7 ileri çift kavramalı şanzıman (DCT) ile sunuluyor. Direksiyon simidindeki kulakçıklar manuel vites değiştirmeye olanak sağlar. Eco, Standart ve Sport sürüş modları, sürüş karakterini anında sürüş koşullarına uyarlar. Araçta ayrıca 143 beygir gücünde hibrit versiyon da bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir