Leon 333 beygir gücüyle son çeyrekte geliyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni tasarım dilinin çarpıcı özelliklerini ve detaylarını yeni CUPRA Leon'un hem 5 kapılı hem de Sportstourer versiyonlarında görebilirsiniz. İç mekan, yeni tasarlanan ve geliştirilen HMI ve sürdürülebilir malzemelerin kullanımıyla daha yüksek bir iç kalite sunuyor.

En güçlü Leon

CUPRA Leon Sportstourer yeni bir benzinli motora (TSI) sahiptir: şimdiye kadarki en güçlü CUPRA Leon, 333 HP (245 kW) güç üretir, tork ayırıcı teknolojisine ve isteğe bağlı Akebono frenlere sahiptir. Motor yelpazesi 272 HP'ye (200 kW) kadar güçleri içerir. 100 km'nin üzerinde tam elektrikli menzil üreten ve sunan yeni nesil plug-in hibrit (eHybrid) teknolojisi. Yeni CUPRA Leon, Ekim 2024'ten itibaren Türkiye'de satışa sunulacak. Shortstourer versiyonunun ithal edilmesi planlanmıyor.

Leon 333 beygir gücüyle son çeyrekte geliyor

Farlar, burun, logo

Markanın Barselona'daki Martorell'deki genel merkezinde tasarlanan, geliştirilen ve üretilen yeni CUPRA Leon, Türkiye'de ilk etapta hafif hibrit motor seçeneğiyle satışa sunulacak. Yeni CUPRA Leon, köpekbalığı benzeri ön kısmı, kaportadaki entegre CUPRA amblemi, üçgen CUPRA Matrix LED farları ve entegre CUPRA logosu ve aracın ortasında konumlandırılmış aydınlatmasıyla markanın yeni dış tasarım dilinin DNA'sını kompakt segmente taşıyor. LED arka ışık grubu. Yeni CUPRA Leon, 272 HP'ye (200 kW) kadar güç üreten, 100 km'nin üzerinde tamamen elektrikli menzile sahip ve artık hızlı şarjla uyumlu (hızlı) yeni nesil plug-in hibrit (eHybrid) motorlarla donatılacak. 50 kW'a kadar DC). – Şasi ve motor düzenine daha sportif bir vurgu, benzeri görülmemiş bir araç dinamiği deneyimi sağlar. CUPRA Leon'un ülkemizde şu ana kadar 3.500 adedi civarında satışı gerçekleşti.

eTSI (hafif hibrit)

CUPRA Leon, hafif hibrit seçeneğiyle (eTSI) sunuluyor. Bu versiyon hem 5 kapılı hem de Sportstourer versiyonlarının daha da yüksek düzeyde verimlilik sunmasına olanak tanıyor. Yeni 150 hp (110 kW) 1,5 litrelik benzinli ünitesiyle yalnızca DSG şanzımanla sunulan sistem, hem 5 kapılı CUPRA Leon versiyonunda hem de Sportstourer versiyonunda 48V hafif hibrit teknolojisini içten yanmalı motorla birleştirerek elektrifikasyon verimliliğini artırıyor. iki yeni nesil eHybrid tahrik seçeneğine sahip: 204 HP (150 kW) ve 272 HP (200 kW). Her ikisinde de yeni 1,5 TSI motor, bir elektrik motoru ve artık 19,7 kWh (net) sunan daha büyük bir akü paketi bulunuyor. . Bu kombinasyon, yeni CUPRA Leon'un çevre dostu duygular yaratmasına ve 100 km'nin üzerinde tamamen elektrikli menzil sunmasına olanak tanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir