Karsan'ın otonom aracı Finlandiya'da – Araba Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Sektör yetkililerinden Okan Baş, Karsan'ın ADASTEC iş birliğiyle geliştirdiği Otonom e-ATAK sürücüsüz modelinin, Finlandiya'nın yolcu taşıyan ve gerçek yol koşullarında kullanılabilen ilk tam boyutlu sürücüsüz otobüsü olacağını söyledi. Michigan Eyalet Üniversitesi ve Stavanger. Karsan, İskandinav ülkelerinde rekorlara imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda bir ilke imza atıyor ve Finlandiya'nın ilk otonom araç projesini hayata geçiriyoruz. ADASTEC iş birliğiyle geliştirdiğimiz Karsan Otonom e-ATAK artık Tampere şehrinde hizmet verecek.

Elektrikli ve otonom araçlarımızla başta Avrupa olmak üzere dünyanın ulaşım altyapısını dönüştürmeye devam ediyoruz. Karsan, planladığı satış stratejileriyle her pazarda ilklere imza atmaya devam ediyor. Bu yeni projemizle Tampere şehrini toplu taşıma çözümlerinde bir adım öne taşıyoruz. Otonom ve elektrikli araçlarımızla İskandinav pazarındaki toplu taşıma sorunlarının çözümünde ana ortak olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sektör yetkililerinden Dr. Ali Peker şunları söyledi: “Karsan ve Applied Autonomy ile güçlü işbirliğimiz kapsamında, projemizi hayata geçirmemize olanak sağlayan ve vizyonumuza güvenen REMOTED'e, her koşulda güvenliği ve 'verimliliği' ön planda tutan teknolojimiz için teşekkür ederiz. sadece mevcut işbirliklerimizin gücünü göstermekle kalmıyor, aynı zamanda geleceğin geleceğini de gerçekleştirmemizi sağlıyor.” “Bu aynı zamanda ulaşım çözümleri konusundaki ortak vizyonumuzu da yansıtıyor.”

Karsa'nın otonom aracı Finlandiya'da

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir