İkinci el araç pazarına Next vizyonunu getirecek

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Geçen yıl toplam 7,4 milyon adede ulaşan ikinci el araç satışlarının %10 oranında azalması bekleniyor. İlk 5 ayda %20 oranında düşen ikinci el araç ticaretinin ikinci yarıda bir miktar toparlanması bekleniyor. . İkinci el otomobil pazarında müşteri güven sorununu ortadan kaldırmak ve tüketicilere her marka ve model aracı güvenle sunmak amacıyla Borusan Next'i kurduklarını belirten Borusan Otomotiv CEO'su Hakan Tiftik, kurumsallaşma tarafındaki boşluğu doldurmayı hedeflediklerini söyledi. Borusan kurumsal kimliğiyle sektörün Türkiye'de premium otomobil mağazacılığında Borusan Next ile yeni bir sayfa açtıklarını iddia eden Tiftik, şunları söyledi: “Ülkemizde her yeni araç karşılığında ortalama 7 adet ikinci el el değiştiriyor. Önümüzdeki yıllarda bu sayının hızla artacağını tahmin ediyoruz.” Dedi.

Ortalama 5 yıl

Borusan Otomotiv İkinci El ve Borusan Araç İhale'yi Borusan Next çatısı altında birleştirdiklerini belirten ikinci el otomobil platformu Genel Müdürü İlker Baydar, “Bugün, aracını satmak veya araç almak isteyen tüketicilerin iç sesini duyuyoruz. İkinci el araç pazarında yeni araba ve beklentilerini anlayan herkes güvenilirdir. Bireysel ve kurumsal müşterilerimizin ekspertizden transfer işlemlerine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayacağı, hem fiziksel hem de dijital olarak konforlu bir satın alma deneyimi sunmaya hazırız. ruhsatlandırmadan, sigortadan krediye, takastan reklam yönetimine kadar her marka ve model ikinci el otomobilin alım satım sürecinde güvenlik ve konfor tek çatı altında.

Hizmetimize İstanbul ve Ankara'da 2 şubeyle başladık. Şu anda İstanbul, Ankara, Adana, Diyarbakır ve Çorlu olmak üzere 5 ilde toplam 20 satın alma noktamız ve 11 satış noktamız bulunmaktadır. “61 ilde 200 servis noktasıyla 2028'de 75 bin araç satışına ve 2,7 milyar dolarlık ciroya ulaşmayı hedefliyoruz.” Dedi. Hizmete başladığı günden bu yana 1.500'ün üzerinde takas işlemi gerçekleştirdiğini ve toplam 9.900 satış gerçekleştirdiğini belirten ikinci el araç platformu Genel Müdürü İlker Baydar, ilk 6 ayda satılan araçların yüzde 77'sinin premium olduğunu ekledi. model markaları ve arabaların ortalama yaşı 5 idi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir