Hyundai'den yeni küçük elektrikli SUV

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Hyundai Motor Company, tamamen yeni elektrikli modeli INSTER'i Busan Uluslararası Mobilite Fuarı 2024'te tanıtarak A-SUV segmentindeki tüm dengeleri değiştirmeye hazırlanıyor. Zarif tasarım felsefesine sahip otomobil, otonomi ve segment lideri olmasıyla öne çıkıyor. çok yönlülük. Gelişmiş teknolojik özelliklere sahip yeni kompakt elektrikli araç, özellikle şehir içi kullanıma yönelik yenilikçi bir imaj getiriyor.

Geniş iç mekanıyla dikkat çeken INSTER, güvenli ve kaliteli bir sürüş sunmak için gelişmiş akü ve elektrik motoru teknolojisiyle üretildi. Diğer Hyundai ve IONIQ modellerinde olduğu gibi hızlı şarj altyapısı sunan INSTER, WLTP regülasyonlarına göre 355 km’ye kadar menzil vaat ediyor. INSTER, bu ürün gamıyla kendi segmentindeki en iyi değeri sunarak, çevreye saygılı, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakma sorumluluğundan vazgeçmiyor.

Cesur tasarım ve benzersiz özellikler

INSTER, 2021 yılında satışa sunulan ve yalnızca Kore'de üretilen CASPER benzininin tasarım mirasını temel alıyor. Hyundai'nin Kore dışındaki diğer pazarlar için stratejik olarak geliştirdiği INSTER'in stili, daha fazla iç alan ve sağlam yol tutuşu sağlamak için uzatılmış bir gövdeden oluşuyor. Geniş dingil mesafesiyle desteklenen araç, A segmentinde yer almasına rağmen çok daha büyük otomobillerle yarışacak bir iç konfor sunuyor. Bu nedenle tam olarak A segmentinin kompakt modelleri ile INSTER, kullanıcılarını bir panelle karşılıyor. Gelişmiş kabininde 10,25 inç dijital. 10,25 inç büyüklüğündeki navigasyonlu bilgi-eğlence sistemi, diğer modellerde olduğu gibi dokunmatik ekrana sahip. Daha geniş alan hissi yaratmak üzere tasarlanan bu kabinin orta konsolunda kablosuz şarj, havalandırma ve multimedya gibi kontroller yer alıyor. INSTER'in direksiyon simidindeki grafikler, otomobilin yüksek teknoloji imajını güçlendiren bir piksel temasıyla sunuluyor. İç tasarımın daha da kişiselleştirilmesi için üst kapı kaplamaları da bir seçenek olarak mevcuttur. INSTER'in iç mekanı çok yönlülük ve ferahlık sunarken ön sıradaki oturma alanı doğrudan geçiş imkanı sunar. Arka koltuklar ayrıca 50/50 oranında bölünebiliyor ve gerektiğinde ileri geri kaydırılabiliyor ve yatırılabiliyor.

Hyundai'nin yeni küçük elektrikli SUV'u

Segment lideri hızlı şarj ve pil ömrü özellikleri

Hyundai INSTER, DC şarj hızı ve maksimum özerkliği ile öne çıkıyor. Kullanıcıların şarjda daha az zaman harcamasına olanak tanıyan altyapı sayesinde daha konforlu seyahat özgürlüğü sunuyor. Standart olarak 42 kWh batarya ile donatılan INSTER'de ayrıca opsiyonel olarak 49 kWh uzun menzilli batarya da bulunuyor. Bu iki versiyon 71,1 kW (97 hp) ve 84,5 kW (115 hp) güç üretiyor ve tek bir motorla çalışıyor. Her iki versiyonun da maksimum tork değeri 147 Nm olup, uzun menzilli versiyon tek şarjla 355 km (WLTP) segmentinde lider menzil sunarken, 100 km başına ortalama enerji tüketimi ise 15,3 kWh seviyesinde yer alıyor. INSTER bu yaz ilk olarak Kore'de, ardından Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik gibi pazarlarda satışa sunulacak. Çoğu ekipman ve teknoloji standart olsa da ileri konfor ve tasarım özellikleri de pazarın stratejisine göre belirlenecek. Ancak yakın zamanda INSTER CROSS isimli bir model daha INSTER ailesine katılacak. Daha güçlü ve off-road odaklı bir tasarıma sahip olacak INSTER CROSS'a ilişkin detaylar ileriki bir tarihte paylaşılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir