Groupe Renault'dan çevreci hamle – Otomobil Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Groupe Renault ve iştiraki The Future Is NÖTR, 25-27 Mart 2024 tarihleri ​​arasında Paris'teki Grand Palais Ephemere'de düzenlenecek ChangeNow Zirvesi'nde şirketin hedeflerini ve döngüsel ekonomi konusundaki ilerlemesini paylaşacak. The Future Is NÖTR standında Otomotiv endüstrisi uzmanlar geri dönüşüm, yenileme, endüstri desteği vb. konularını tartıştı. Döngüsel ekonominin sunduğu araç ömrünün her aşamasında. gibi fırsatları tanıtacağız.

“Gelecek NÖTR”

Zirve öncesinde döngüsel ekonomi faaliyetlerine ilişkin gelişmeleri paylaşan Groupe Renault, 2022 yılında kurulan yan kuruluşu The Future Is NÖTR'ün elektrikli güç aktarma organlarına uyarlanmış üç parçadan oluşan yeni bir yeniden üretim işletmesini başlattığını duyurdu.

Otomotiv endüstrisinde Avrupa'da bir ilk olacak şekilde, elektrikli araç sahibi müşteriler artık yeni orijinal parçalar veya daha erişilebilir kaliteli yenilenmiş ürünler (%30'a kadar daha ucuz) arasında seçim yapabilecek ve bu da kaynaklar ve CO² emisyonları üzerindeki etkinin azaltılmasına yardımcı olacak. Neler olabilir. Groupe Renault, %100 elektrikli ürün yelpazesinin genişletilmesini ve kullanılabilirliğini desteklemek amacıyla yeniden üretilmiş elektrik motorları, güç elektroniği ve çekiş aküleri için bir satış sonrası teklifini başlatacak. Gelecek NÖTR, 2024 yılından itibaren Fransa'daki Flins fabrikasında elektrikli araçlara özel 3.000'den fazla yenilenmiş parça üretme kapasitesine sahip olacak.

Döngüsel ekonomi çözümleri

Groupe Renault, Flins'ten Bursa ve Sevilla'ya kadar endüstriyel ve işbirliğine dayalı bir döngüsel ekonomi çözümleri ekosistemi uyguluyor. Bu ekosistem, parça ve ürünlerden beceri dönüşümüne kadar dört öncelikli konu etrafında yapılandırılmıştır. Sonuç olarak, araçların ömrünü uzatmayı hedefleyen Re-fit, yeşil enerjinin üretimini, depolanmasını ve yönetimini sağlarken, Re-enerji ise parça ve malzemelerin geri dönüşümünü ve yeniden kullanımını, geri dönüşümünü ve değişim döngüsünün desteklenmesini sağlayacak. Ekonomiyi ve sürdürülebilir mobilite sektörünü yapılandırmak amacıyla Re-start olarak belirlenen 4 ana eksende döngüsel ekonomi çözümleri ekosistemini hayata geçirecek.

Araç ve bileşenlerin ömrünü uzatmanın yanı sıra onarım, yenileme ve geri dönüşümü de amaçlayan bu çalışmalarla şirket, döngüsel ekonomideki çalışmalarına hız kazandıracak. Bu faaliyetler, Groupe Renault'nun, 2030 yılına kadar döngüsel ekonomiden elde edilen malzemelerin %33'ünü yeni araçlara dahil etme ve 2040 yılına kadar Avrupa'daki ve 2050 yılına kadar dünya çapındaki tüm operasyonlarında net sıfır karbon ayak izi elde etme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir