Geely'den yeni nesil pil

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Geely Auto Group, sınıfının en iyisi pil ömrü, şarj hızı ve üst düzey güvenlik sunan yeni nesil lityum demir fosfat kısa uçlu pilini piyasaya sürdü. Geely Auto'nun yeni kısa bıçaklı elektrikli araç aküsü teknolojisi, endüstri lideri güvenlik, kompakt boyut, daha yüksek enerji yoğunluğu, daha iyi hacim kullanımı ve farklı paket tasarımlarına uyum sağlama konusunda daha fazla esneklik ile elektrikli araç aküleri için yeni referans noktası olacak.

1 milyon kilometre güvenli sürüş

Pilin daha küçük boyutu ve daha düşük iç direnci ile birlikte çok elemanlı katkılı elektrot malzemeleri kullanan yeni kısa bıçaklı EV pil teknolojisi, pil ömrünü önemli ölçüde uzatan daha yavaş bir dahili kimyasal reaksiyon hızına olanak tanıdı.

Geely'nin testlerine göre yeni kısa bıçaklı elektrikli araç aküsü teknolojisinin ömrü, 3.500 döngüye ulaşabiliyor; bu da, akü menzili üzerinde minimum etkiyle 1 milyon kilometre şarj ve sürüşe eşdeğer. Yılda ortalama 20.000 kilometre yol kat eden bir ailenin ortalama 50 yıla kadar hizmette kalabileceği yeni kısa bıçaklı elektrikli araç aküsü teknolojisi, pil ömrünü önemli ölçüde uzatıyor, ikinci el elektrikli araçların kalan değerini artırıyor ve karbon emisyonlarını daha da azaltıyor yılda 80.000 tondan fazla. Yeni kısa bıçaklı elektrikli araç aküsü teknolojisi, piyasada bulunan uzun bıçaklı akülerde bulunan yüksek iç direnç sorununu etkili bir şekilde çözmüştür.

Geely'nin yeni pili, iyon iletimi için bir “otoyol” oluşturmak üzere uzun, ince karbon nanotüplerin yanı sıra filmin geçirgenliğini artıran ve şarj iyonlarının hareket etmesini kolaylaştıran katkı maddeleri kullanarak hızlı şarj performansını da önemli ölçüde artırdı. elektrotlar arasındaki lityum, blade pillerde aynı kapasiteye sahip olduğunu gösteriyor. %10-80 SOC uzun kanatlı bir pilin ortalama şarj süresinin, 1,61°C ortalama şarj oranıyla ve yeni kısa kanatlı EV pili ile 26 dakika olduğunu gösteriyor teknolojisiyle şarj süresi 17 dakika 4 saniye olup ortalama şarj hızı 2,45°C'dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir