Formula 1 yeniden Türkiye'ye dönebilir – Son Dakika Spor Haberleri

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Başkanı Mohammed Ben Sulayem ile Formula 1 ve Dünya Ralli Şampiyonası'nın Türkiye'de yeniden düzenlenmesi konusunda istişarede bulunduğunu söyledi.

TOSFED'den yapılan açıklamada Ben Sulayem'in, TOSFED Onursal Başkanı Serkan Yazıcı ve Başkanı Eren Üçlertoprağı'nın ev sahipliğinde Marmaris'e gelerek bir dizi toplantı yaptığı hatırlatıldı.

TOSFED ile FIA'nın üst düzey yetkilileri arasında yapılan istişare toplantılarının ve Ben Sulayem'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesinin, Türkiye'de motor sporlarının gelişimi ve geleceği açısından çok önemli adımlar olduğunun altı çizildi.

“ONU ÜLKEMİZE GERİ GETİRMEK İÇİN İSTİŞARELER YAPTIK”

Üçlertoprağı, ziyarete ilişkin değerlendirmesinde, “Uzun süredir yönetim kurulu üyesi olduğumuz FIA'nın başkanlık düzeyinde ülkemize ziyareti ve Sayın Cumhurbaşkanımızın FIA Başkanını kabul etmesi” dedi. Hepimizi onurlandıran bir gelişmeydi. Motor sporlarının ülkemizde ve FIA'da bir anlamda gelişim eğrisini gösteren firmanın Türkiye'ye verdiği önemi yansıtan bir adım olarak değerlendirdiğimiz toplantılar son derece verimli geçti. Ülkemizin ve federasyonumuzun organizasyonel kapasitesini her zaman takdir eden FIA Başkanı Mohammed Ben Sulayem ile dünyanın en önemli şampiyonaları olan Formula 1 ve Dünya Ralli Şampiyonası'nı ülkemize geri kazandırdık. Motor sporlarına ve federasyonumuza her zaman destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza, teveccühlerinden dolayı şükranlarımızı sunuyor, ülkemizde motor sporlarının gelişiminin devamı ve Türkiye'nin spor turizmi yoluyla tanıtımı için tüm hızımızla çalışmaya devam ediyoruz. ” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir