Formula 1 pilotu Hamilton Gazze'de ateşkes çağrısı – Son Dakika Spor Haberleri

İngiliz sürücü, 7 kez Formula 1 dünya şampiyonu Lewis hamilton, Gazze'deki insanlık trajedisine dikkat çekti ve derhal ateşkes çağrısında bulundu.

39 yaşındaki Mercedes sürücüsü, 36 milyon takipçisi olan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: “Bu kutsal anı tehlike, kayıp ve kalp kırıklığıyla geçiren tüm Filistin halkına sevgi ve desteğimi gönderiyorum.” Bölgedeki birçok insan için kutsal olan bu ayda aileler bir arada olabiliyor.” “Ülkenin sürekli yıkım ve şiddet tehdidinden kurtarılabilmesi için kalıcı ateşkes ve rehinelerin iadesi çağrısını sürdürmeliyiz. Hemen ateşkes.” dedi.

ÇOCUKLARIN BAKIMI TALEBİ

Hamilton ayrıca Gazze'deki her üç çocuktan birinin akut yetersiz beslenmeden muzdarip olduğu ve tedavi edilmediği takdirde ölümcül olabileceği bilgisini de paylaştı.

İngiliz pilot, Ekim ayındaki Gazze saldırılarına tepki göstererek, “Yaşanan acı ve kayıpların boyutu gerçekten yıkıcı. Başta çocuklar olmak üzere masum insanları kasten hedef almanın hiçbir haklı gerekçesi yok. Bunu kabul edemeyiz.” Görüşünü şu şekilde ifade etti:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir