DFSK hibrit SUV modeli E5i Türkiye'de satışa çıktı

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

E5 plug-in hibrit SUV modelinin Türkiye pazarına girişiyle ilgili lansman etkinliğinde konuşan DFSK Türkiye Genel Müdürü Çınar Noyan, DFSK modellerinin dayanıklılık, verimlilik ve erişilebilir fiyat avantajlarıyla rekabete farklı bir soluk getirdiğini belirterek, şunları söyledi: : “Bugün DFSK'nın yeni döneminin amiral gemisi SUV modelidir.” E5 ile başlayalım. Yeni tanıttığımız E5 modelimizle SUV segmentindeki yerimizi güçlendireceğiz.

DFSK E5 bizim için yeni dönemin en önemli ürünü olacak. Ticari araç uzmanlığıyla öne çıkan bir markaydık ve bu uzmanlığımızı yeni SUV modellerimizle daha da genişleteceğiz. Yeni DFSK E5 sektördeki önemli rakiplerle rekabet etmemizi sağlayacak bir ürün. E5'ten sonra birçok yeni ürünle DFSK'yı Türkiye'de aranan bir marka haline getireceğiz. Önümüzdeki 2 ay içerisinde C+ SUV modelimiz E4'ü benzinli motorla satışa sunacağız. Eylül ayında B-SUV modelimiz plug-in hibrit ve tam hibrit versiyonlarıyla satışa sunulacak. Yıl sonunda tüketicileri D+ SUV olan E6 ile tanıştıracağız. “Dolayısıyla yeni dönemde ürün yelpazemizi tamamen yeni modellerle hızla genişleteceğiz” dedi.

Segmentte oyunu ürün kalitesiyle değiştireceğiz

DFSK E5'in satışa çıkmadan önce zorlu yol koşullarında ve Türkiye'de kapsamlı testlerden geçirildiğini belirten Noyan, sözlerini şöyle sürdürdü;
“DFSK E5'i 24 ilde, çeşitli irtifalarda 5 bin kilometrenin üzerinde test ettik. Aracı sıcak, soğuk, yağışlı ve kuru olmak üzere her türlü iklim koşulunda ve farklı irtifalarda test ettik. Sürüş kalitesinden pil ömrüne ve konfora kadar her testi geçti. Bu amaçla 5 Çinli mühendis bize eşlik etti ve artık tamamen güvendiğimiz bu ürünü Türkiye'deki kullanıcılarla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Benzinli araç fiyatına plug-in hibrit sunan bir marka olarak, “oyunu değiştirmeye geliyoruz” iddiasıyla bu ürünü satışa sunuyor ve rekabete farklı bir boyut getiriyoruz. Ürün kalitesi ve teknolojiyle oyunun kurallarını değiştireceğiz. Tüm modellerimizi rekabetçi ve uygun fiyatlarla ülkemizde teslim etmek istiyoruz. Çekiciliği ve tutkusuyla, araba kullanırken kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan bir marka olacağız. Hedefimiz DFSK Türkiye'nin satış sonrası eğitimlerimizin yanı sıra servis ve yedek parça konusunda tüm Avrupa'ya destek vermesidir.”

Türkiye, DFSK'nın Avrupa'ya açılan kapısı

Seres Group Yurtdışı Başkanı Zhang Şirket olarak misyonumuz “otomotiv enerji dönüşümünü sağlamak ve daha akıllı bir mobil yaşam yaratmaktır”. Türkiye'de sunduğumuz E5 modeli, en son teknolojiyi entegre ediyor ve sürdürülebilir kalkınmaya olan bağlılığımızı simgeliyor. Geçtiğimiz Ekim ayında DFSK markasını Türkiye'de piyasaya sürdüğümüzden bu yana ürünlerimizi ve iş birliği modellerimizi sürekli geliştirdik.

Türkiye pazarı DFSK için stratejik önem taşıyor ve Türkiye'yi Avrupa'ya açılan bir kapı olarak konumlandırmayı hedefliyoruz. Avrupa'da üretim tesisleri kurma planlarımız arasında yer alan Türkiye, en önemli aday ülke konumunda. Türkiye pazarına daha iyi hizmet verebilmek adına Temmuz ayından itibaren kapsamlı satış sonrası eğitimlere başlamayı planlıyoruz. Amacımız her tüketiciye yeterli ve profesyonel hizmet sunabilmek için güçlü bir satış ve servis ağı oluşturmaktır. “Ayrıca yerel yönetimler ve ticari ortaklarla aktif işbirlikleri yaparak yeni enerjili araç sektörünün gelişmesine de katkıda bulunuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir