Çok silindirli hidrojen motorunun ateşlenmesi sağlandı

genişletmek

KAYNAKDonanım kaydı

Ford Trucks, alternatif yakıt teknolojileri konusundaki araştırmalarını bir sonraki aşamaya taşıdı. Geçtiğimiz yıl tek silindirli araştırma motoruyla başladığı hidrojen motoru çalışmalarına devam eden Ford Trucks, çalışmalarını bir sonraki aşamaya taşıyarak kendi tasarımı H2 çok silindirli hidrojen motoru Ecotorq'un ilk ateşlemesini başarıyla tamamladı. .

Motorun testlerde olumlu sonuçlar vermesiyle birlikte ekipler, sistemi optimize etme ve geliştirme çalışmalarına devam edecek. Bu kilometre taşı, Ford Trucks'ın sıfır emisyonlu araç çözümü olarak sıfır karbonlu ürün portföyünü genişletmeye yönelik önemli bir adımı temsil ediyor. Bu gelişmeyle Ford Trucks, ağır ticari araçlarda 2040 yılına kadar sıfır emisyon hedefinde önemli bir kilometre taşına daha daha ulaştı.

Sıfır emisyon yatırımları

Ford Trucks, “F Kuşağı hareketi” ile sıfır emisyonlu, bağlantılı ve otonom teknolojilerle büyük bir dönüşüm yolculuğuna çıkan sürdürülebilirlik vizyonu doğrultusunda ağır ticari araç sektöründe geleceğin ulaşım teknolojilerinde öncü konumundadır. . İlk tamamen elektrikli kamyonunu 2025 yılında yollara çıkarmak için çalışıyor.

Alternatif yakıt teknolojileri ve elektrifikasyona odaklanan Ford Trucks, mobiliteye değer katmayı hedefleyen Avrupa Birliği'nin “Sıfır Emisyon Taşımacılık Ekosistemi” projesi kapsamında ilk hidrojenle çalışan yakıt hücreli elektrikli (FCEV) F-MAX'i de geliştiriyor. geleceğin çözümleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir