Çinli SWM Motor'un Türkiye'de üretim başvurusu

Şirketin Türkiye temsilcisi ATMO Group'tan yapılan açıklamaya göre SWM Motor, 2023 yılı sonunda girdiği Türkiye pazarını küresel büyüme stratejisinin merkezlerinden biri olarak belirledi.

Bu kapsamda firma Türkiye'de üretim yapmak istedi. ATMO Group, üretim girişimiyle agresif büyümesini yeni bir seviyeye taşıdı.

SWM Motor yakın zamanda Türkiye pazarına girerek G01, G01F, G03F ve X30L elektrik aydınlatmalı ticari EV modelleriyle Türk tüketicisinin beğenisine sundu. SWM Motor Türkiye, haziran ayından itibaren G05 adını verdiği yeni D-SUV modeliyle ürün yelpazesini genişletti.

ÜRETİM KAPASİTESİ EN AZ 50 BİN OLACAK

Açıklamada konuya ilişkin bakış açısını dile getiren ATMO Group İcra Kurulu Başkanı (CEO) Anton Chernov, Türkiye'de markaya yoğun bir ilginin olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“ATMO Group olarak Türkiye'de daha fazla yatırım yapmak ve daha fazla proje geliştirmekle ilgileniyoruz. Türkiye'deki çalışan sayımız her geçen yıl artıyor ve daha fazla üretmeyi hedefliyoruz. Yılda 50 bin araç kapasiteli bir üretim tesisi üzerinde çalışıyoruz.

Üretim tesisi, Türkiye pazarının ihtiyaçlarını karşılayacak ve aynı zamanda Balkan ülkelerine ve AB bölgesindeki diğer pazarlara ihracata da odaklanacak. Türkiye'de üretim için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile aylar önce görüşmelere başladık. Ayrıca Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni projelerimiz için güçlü yerel ortaklarla aktif olarak iletişim halindeyiz. Ancak yatırım projesine ilişkin nihai karar devletin sağlayacağı destek tedbirlerine bağlı olacaktır.”

Modern hibrit ve elektrikli araçların yanı sıra bir dizi ticari aracın da Türkiye'de üretilmesinin planlandığını kaydeden Chernov, şöyle konuştu: “Tüm detayları netleştirmek için aktif olarak çalışıyoruz ve bu konuda devletten aktif destek ve yardım bekliyoruz. Bir açıklama yaptı.

UYGUN FİYATA KALİTELİ SUV

SWM Türkiye Ticari Direktörü Burak Azmanoğlu da markaya Türkiye'de yoğun ilgi olduğuna dikkat çekerek şu bilgileri paylaştı:

“Yasal mevzuatta yapılan son değişikliklerle birlikte, yerli üretim seçeneklerini de içeren mevcut iş modelimizi gözden geçirmeye başladık. Türkiye, uzun vadeli iş geliştirme potansiyeli yüksek bir bölge. Güçlü ve profesyonel bayi ve bayi ağımız oluştu. yeni ortaklar katılmaya devam ediyor.

Satış sonrası hizmetler ve yedek parça temini konusunda genişleyen bayi ağımızla müşterilerimize destek oluyoruz. İlk araç grubumuz Türkiye üzerinden yollara çıkıyor. İlk müşteri yorumları çok olumluydu ve Türkiye'deki marka imajı için çok şey yaptık.

Amacımız, Türk müşterilerimize yüksek kaliteli SUV modellerini uygun fiyatlarla sunmaya devam etmek ve istenilen konuma ulaşana kadar Türkiye'deki operasyonlarımızın geliştirilmesine yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir