B sınıfı lisans kaç adet DC motor kullanır? B Sınıfı Ehliyet Motor CC'leri Nelerdir?

genişletmek

Motosiklete binmek isteyen B sınıfı ehliyet sahiplerini oldukça endişelendiren açıklama Bakan Yerlikaya'dan geldi. Motosiklet kazalarının giderek arttığına değinen Bakan Yerlikaya, eğitimin önemine değindi.

B SINIFI LİSANS 2024 YILINDA 125CC MOTOR KULLANABİLİR Mİ?

Bakan Yerlikaya, B sınıfı ehliyetli 125 cc motorların kullanımına imkan verecek çalışmaya da değinerek, şunları söyledi: “Ben de motosikletçiyim. Son zamanlarda motosikletlerden kaynaklanan ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarında artış var. Bu nedenle eğitim verilmesi amaçlanıyor.” motosiklet sürücülerinin B sınıfı ehliyetle 125 cc'nin altındaki motosikletleri kullanabileceğini ifade etti. “Kontrol altına almaları çok önemli ve gerekli. Tehlikeli motosiklet kullanan, koruyucu ekipman ve kask kullanan, kendilerine ve diğer sürücülere zarar veren motosiklet sürücülerine karşı denetimlerimiz artarak devam edecek” dedi.

B SINIFI LİSANS KAÇ DC MOTOR KULLANIR?

B sınıfı ehliyete sahip kişiler otomobil ve kamyon dahil tüm araçları kullanabilir. Bu ehliyet türü M ve F sınıflarını kapsadığından ticari amaçlı olmadığı sürece motorlu bisiklet, traktör ve römork taşıyabilen tarım araçlarını da kullanabilirsiniz. Araç ehliyeti yani B sınıfı ehliyet sahipleri 50 cc'ye kadar motorlu taşıtları kullanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir