Audi Formula 1'e doğru ilerliyor – Araba Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Audi CEO'su Gernot Döllner liderliğinde şirketin gelecekte odaklanacağı konulara ilişkin bir açıklama yayınladı. Oliver Hoffmann, Genel Temsilci olarak Audi Formula 1 programından sorumlu olacak. Andreas Seidl, Audi F1 Takımının CEO'su olarak F1 projesinin uygulanmasından ve Audi F1 Takımının yönetiminden sorumlu olacak. Halihazırda teknik geliştirmeden sorumlu olan Oliver Hoffmann, Yönetim Kurulu tarafından genel temsilci olarak atandı ve AUDI AG'nin Formula 1 faaliyetlerinden ve markanın motor sporları faaliyetlerinden sorumlu olacak ve en üst düzeyde girişten sorumlu olacak. .

Bu yeni oluşturulan görev, Audi'nin Formula 1 programının üç sütununu yönetmeyi amaçlıyor. Audi, ünlü İsviçre yarış takımı Sauber Holding AG'nin %100'ünü satın almayı planlıyor. Bu kapsamda mevcut çoğunluk hissedarı Islero Investments AG ile anlaşmaya varıldı. Oliver Hoffmann, Audi Formula Racing GmbH'nin hissedarlar komitesine başkanlık etmenin yanı sıra, aynı zamanda tüm Sauber şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığını da üstlenecek.

Yeni CEO geldi

Çalışma kapsamının diğer iki ayağı, güç aktarma organlarının Audi Formula Racing GmbH tarafından Neuburg fabrikasında geliştirilmesi ve programın AUDI AG tarafından stratejik yönetimi ve etkinleştirilmesidir. Bu sayede Formula 1 programının başarılı bir şekilde başlatılmasının yanı sıra Audi markasının küresel sahnede daha da güçlü hale getirilmesi ve motor sporları ile seri üretim arasındaki yakın iş birliğinin artırılması da hedefleniyor. Oliver Hoffmann bu nedenle AUDI AG Yönetim Kurulu üyeliği görevinden ayrılıyor. Audi CEO'su Gernot Döllner, mevcut sorumluluklarına ek olarak teknik geliştirme departmanının sorumluluğunu da üstlenecek.

Teknik Geliştirme Departmanının dönüşümü devam edecek ve geliştirme sürelerini kısaltırken Audi tarafından tanımlanan ürün ve teknolojilere öncelik vermek için daha verimli yapılara ve net sorumluluk alanlarına odaklanacak. Audi'de 2026 yılında FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası'na katılım hazırlıkları kapsamında bir diğer önemli atama ise Andreas Seidl'in Audi F1 Takımı'na CEO olarak atanması oldu. Seidl, Audi F1 projesinin yanı sıra Audi F1 Takımının yönetiminden de sorumlu olacak. Spor kariyeri boyunca Formula 1 ve Le Mans 24 Saat yarışlarında yarışan büyük takımların yönetiminde yer alan Seidl, 2023 yılında Sauber Grubu'nun CEO'su oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir