Audi A3 ailesi yenileniyor: Allstreet versiyonu da katılıyor

İç ve dış tasarımı yenilenen Audi A3 ailesi yeni allstreet versiyonuyla tanıtıldı.

Audi'nin 1996 yılından bu yana hayatımızda yer alan A3 modeli yenilendi. Off-road görünümlü Allstreet crossover versiyonu da A3 ailesine katıldı.
Sedan ve Sportback versiyonlarıyla devam edecek modelde ilk göze çarpan değişiklik, yenilenen ve büyütülen Singleframe ızgara, geniş hava girişleri ve kişiselleştirilebilir gündüz ışığı imzasına sahip LED veya Matrix LED farlar oluyor.
Arkada RS modellerinden ilham alan yeni bir tampon ve difüzör yer alıyor.
Yeni Allstreet versiyonu Sportback'ten 3 santimetre daha yüksek. Bu da aracı Q modellerine yaklaştırıyor.Tampon ve ızgara difüzörünün yeni tasarımının ortaya çıktığı arka bölüm, markanın RS modellerinden ilham alıyor.
Avrupa'daki yeni Audi A3, 148 beygir güç üreten 1,5 litrelik yarı hibrit benzinli motora sahip. Araçlar şimdilik yalnızca 7 ileri S-tronic şanzımanla donatılıyor ancak daha sonra 6 ileri manuel şanzımanla da satın alınabilecek.
Dizelde ise 148 beygir gücünde 2.0 litrelik motor ve 7 vitesli S-tronic A 35 TDI yer alıyor. Gelecekte şarj edilebilir hibrit versiyonlar da dahil edilecek.
10,1 inç multimedya ekranı tüm A3 modellerinde standarttır.
Yeni Audi A3 modelleri aynı zamanda aylık veya yıllık abonelik sistemini de içeriyor. Bazı Avrupa ülkelerinde adaptif hız sabitleyici veya uzun far asistanı gibi işlevler abonelikle etkinleştirilebiliyor.
Araç sahipleri myAudi uygulaması üzerinden aylık, altı aylık, yıllık, üç yıllık veya ömür boyu abonelik satın alarak belirli özellikleri aktif hale getirebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir