Alfa Romeo, Muniri ile köklerine dönecek

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Junior'ın en sportif versiyonu olan %100 elektrikli ve özel Alfa Romeo teknolojileriyle donatılmış, 280 HP gücündeki VELOCE'nin tanıtımı yapıldı. Junior VELOCE 280 markanın DNA'sıdır. Kompakt boyutlarıyla sınıfını ve sportif tavrını temsil ediyor ve yeni nesil Alfisti'ye (Alfa Romeo Hayranları) hoş geldin mesajı veriyor.

Junior 280 VELOCE, 4C, 8C, Giulia ve Stelvio Quadrifoglio, Giulia GTA gibi benzersiz projelere imza atan Alfa Romeo ekibi tarafından tasarlandı ve sınıfının en iyisi yol tutuşu ile günlük kullanımda konfor arasında mükemmel bir denge oluşturuldu. kW / 280 hp ve 345 Nm tork. Yeni elektrikli güç aktarma organları ilk kez Junior VELOCE ile devreye alındı. Ön dört tekerlekten çekişli bir araçta kullanılan en yeni TorSen “D” mekanik sınırlı kaymalı diferansiyel ve %100 elektrikli Junior 280 ile tüm yol koşullarında sınıfının en iyi yol tutuşu FAST, 1.590 kilo ağırlığıyla segmentinin en hafif aracı.

Buna rağmen mühendisler sınıfının en iyi yol tutuşuna sahip araçlarından birini yarattılar. 400 litrelik daha geniş bagaj hacmiyle premium rakipleri arasında öne çıkan Junior, özel kablo saklama alanı da sunuyor. Üretken yapay zeka teknolojisiyle donatılmış “Hey Alfa” sanal asistanı sayesinde Junior aynı zamanda şimdiye kadarki en teknolojik Alfa Romeo'dur. Nisan ayında dünya prömiyeri olarak tanıtılan Alfa Romeo Junior, 136 beygir gücündeki 1.2 litrelik motorla Ekim ayında satışa sunulacak. 48V hibrit motor ve 156 beygir gücündeki tamamen elektrikli motor seçeneklerinin Türk yollarıyla buluşması bekleniyor.

Alfa Romeo Junior'ın geçtiğimiz günlerde tanıtılan yüzde 100 elektrikli, 280 beygir gücündeki versiyonu “VELOCE”, dünya yollarında yerini almaya hazırlanıyor. 4C, 8C, Giulia & Stelvio Quadrifoglio ve Giulia GTA gibi benzersiz projelerden sorumlu Alfa Romeo ekibi tarafından tasarlanan Junior VELOCE 280, kompakt boyutlarıyla markanın DNA'sını ve sportif tavrını temsil ediyor.

Alfa Romeo'nun sürüş dinamikleri

Alfa Romeo Junior 280 VELOCE, markanın sportif tavrını kompakt bir otomobile taşıyor. Junior 280 VELOCE, alışılagelmiş Alfa Romeo formülünden doğmuştur: mükemmel ağırlık dengesi, birinci sınıf sürüş dinamikleri, kendi segmentinde en üst düzeydeki teknolojiler ve motor çözümleri ve Alfa Romeo tasarımının “Zamansız Güzelliği”. 280 HP motor ve yeni TorSen “D” mekanik sınırlı kaymalı diferansiyel özel olarak kalibre edilmiş olup, kendi segmentindeki en iyi direksiyon oranıyla (14,6) sınıfında lider çeviklik ve manevra kabiliyeti sunar.

İlk kez önden çekişli bir elektrikli araçta kullanılan bu yeni sistem, 2006 yılında 147 Q2 tarafından tanıtılan sistemin daha hafif ve daha verimli bir evrimini temsil ediyor. Yeni sistem özellikle torkun dinamik bir şekilde dağıtılmasını sağlıyor. sürüş koşullarına ve yol koşullarına bağlı olarak ön tekerlekler arasında dengeli bir yol. Ayrıca Junior, 20 mm alçaltılmış süspansiyon ve hız ve sürat için tasarlanmış viraj denge çubukları sayesinde ilave sportiflik sunuyor. mükemmel eğri. Önde 4 pistonlu monoblok kaliperli 380 mm fren diskleri ve yüksek performanslı elektrikli araçlara özel 20 inç lastiklerle üstün yol tutuşu sağlıyor.

Alfa Romeo, Junior 280 VELOCE ile 207 kW / 280 HP güç ve 345 Nm tork sağlayan yeni nesil M4+ elektrik motorunu sunuyor. Maksimum 15.200 devir/dakika değerine ulaşan ve 250 ila 4.875 devir/dakika arasında sürekli torka sahip olan yeni Junior 280 VELOCE kompakt spor otomobil, özel motor kalibrasyonu sayesinde 0'dan 100 km/saat hıza sadece 5,9 saniyede ulaşıyor ve 200 km/saat hıza ulaşıyor. aktarma organları s'nin üzerindeki azami hızlarda segmentinde lider dinamikleriyle sürüş keyfinden ödün vermiyor. 410 km menzile sahip Junior 280 VELOCE'nin şarjı da oldukça basit. Junior'ı %10'dan %80'e şarj etmek, 100kW DC hızlı şarj istasyonlarında 30 dakikadan az sürüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir