Alfa Romeo Junior Ekim'de Türkiye'de

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Alfa Romeo tarafından geliştirilen yeni Junior'ın ilk test sürüşleri İtalya Balocco pistinde gerçekleştirildi. İtalyan markasının DNA'sını ve sportif tarzını kompakt boyutlarda bünyesinde barındıran Junior modelinin test sürüşlerinde, aracın Ekim ayında Türkiye'ye geleceği açıklandı. 154 beygir gücündeki tam elektrikli ve 136 beygir gücündeki Junior Hibrit modellerin ön siparişleri temmuz ayında alınacak. Teslimatlar Ekim ayında Türkiye'de gerçekleşecek. Türkiye fiyatı henüz bilinmeyen Ibrida'nın Avrupa fiyatı 32 bin euro civarından, Elettirica'nın fiyatı ise 39,5 bin eurodan başlıyor.

Hızlı elektrikli 280 beygir gücü

2025 yılının ilk çeyreğinde Türkiye'ye gelecek olan Junior Veloce'nin dinamik geliştirme süreci, Alfa Romeo mühendislerinden oluşan İtalyan ekip tarafından gerçekleştirildi. Sonuç, sınıfının en iyisi yol tutuşu ile günlük rutininizde mükemmel konfor arasında bir dengedir. 207 kW/280 beygir gücü ve 345 Nm tork sağlayan yeni elektrikli aktarma organları ilk kez Junior Veloce.4 ile sunuldu. Nesil TorSen (Tip D) sahnede: En yeni TorSen “D” mekanik sınırlı kaymalı diferansiyel, %100 elektrikli önden çekişli bir araçta ilk kez tüm yol koşullarında ve tüm yüzeylerde en iyi kavramayı sunuyor.

Alfa Romeo Junior Ekim'de Türkiye'de

Araç hafif ve ferahtır

Premium rakipleri arasında en büyük yük kapasitesine (400 L) ve kablolar için yer gibi pratik özelliklere sahip olan araç, 1.590 kg ile sınıfının en hafifidir. HIZLI, 25 mm alçaltılmış spor süspansiyon, mükemmel kavrama ile hızlı viraj almayı garanti eden ekstra sportif ön ve arka denge çubukları, dört pistonlu monoblok kaliperlere sahip 380 mm'nin üzerinde ön disklere sahip fren sistemi, her koşulda mümkün olan en iyisidir. çekiş gücü sunan Torsen diferansiyeliyle segmentinde öne çıkıyor. EV'ye özel 20 inçlik yüksek performanslı lastikler aynı zamanda üstün yol tutuşu sağlar. Maksimum 15.200 dev/dk değerine ulaşan ve maksimum torku 250 ila 4.875 dev/dk arasında olan yeni VELOCE kompakt spor otomobil, motorun özel kalibrasyonu sayesinde 0'dan 100 km/s hıza yalnızca 5,9 saniyede ulaşıyor ve 200 km/s hıza ulaşıyor . 0,000'in üzerinde azami hızda segment lideri dinamiklerle tavizsiz sürüş keyfi sunuyor. Özerklik 300 km'yi aşıyor.

400 litrelik çanta

Alfa Romeo spor otomobil, kompakt boyutlarına rağmen 400 litreye varan yük kapasitesiyle kendi kategorisinde en büyük bagaja sahip. Konforu daha da artırmak için araç, aracın uzunlamasına ve yanal yönlerde kontrol edilmesine yardımcı olacak bir dizi Seviye 2 otonom sürüş destek özelliği sunuyor. 180° arka kamera ve 360° park sensörleri, araca giriş ve çıkış manevralarını otonom olarak tamamlayan yenilikçi ve pratik yarı otonom park sistemi için çevredeki alanı izliyor. Junior 280 VELOCE ayrıca, kullanıcının herhangi bir eylem gerektirmeden araca yaklaşarak veya uzaklaşarak aracın kilidini hızlı ve kolay bir şekilde açmasına ve kilitlemesine olanak tanıyan Yakın Erişim teknolojisiyle de donatılmıştır.

20 kilometrelik “Langhe” pisti ilk kez kullanıldı

Balocco Test Pisti'nde düzenlenen etkinlikte Junior'ın en yüksek teknik özelliklere sahip versiyonu homologasyon öncesi test edildi. İlk kez uluslararası basının katıldığı bu etkinlikle 20 kilometrelik “Langhe” rotası pilotların kullanımına açıldı. Alfa Romeo geliştirme ekibi dışında. Alfa Romeo Junior'ın da test edildiği pistte tüm Alfa Romeo otomobilleri geliştirme testlerine tabi tutuldu. Aynı şekilde Alfa Romeo'nun unutulmaz “Alfa Corse” ekibi de uluslararası F1, DTM ve Super Turismo araba yarışlarına katılarak yarış arabalarını burada test etti ve tüm ayarlamaları yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir