63 Plaka nerede? Hangi şehrin plakası 63? 63 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

63 Plaka nerede?

Ülkemizde 81 il bulunmaktadır. Bu şehirlerin her birinin kendine özgü kodu vardır. Araç plakalarında kullanılan bu kodlar sayesinde araçların hangi şehirden geldiğini kolaylıkla öğrenebiliyoruz. 63 kodlu plaka ülkemizin meşhur şehirlerinden Şanlıurfa şehrine aittir. Şanlıurfa ilinde kayıtlı araçlar 63 plaka koduyla başlayan plakalarla etiketlenmektedir.

Hangi şehrin plakası 63?

Ülkemizde 81 il ve 81 il plaka kodu bulunmaktadır. Plaka kodu 67'ye kadar olan şehirler, plaka kodlarını alfabetik sıraya göre alır. Ancak sonradan il olan iller, il olma sırasına göre plaka kodları alırlar. Ülkemiz tarihinde önemli bir yer tutan Şanlıurfa'nın alfabetik sıraya göre 63 adet plaka kodu bulunmaktadır.

63 Hangi ilin plaka kodu?

63'ü ülkemizin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa iline aittir. Şanlıurfa ilinde kayıtlı araçların plakaları bu özel plaka koduyla başlayan plakalara sahiptir. Böylece bir araca ilişkin resmi işlemlerin ve araç kayıtlarının hangi ilde düzenleneceğini kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Şanlıurfa nerede?

Şanlıurfa tarih boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu özelliğinin yanı sıra son dönemde tarihe yön veren önemli bulgularıyla da dünya çapında ilgi görüyor. Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan, gastronomi ve tarihiyle ünlü önemli bir turizm merkezidir.

63 tabak nasıl alınır?

Ülkemizde araç plakaları illere özgü il plaka kodlarından oluşmaktadır. Bu il kodlarının belirlenmesinde araç sahibinin ikamet ettiği şehir dikkate alınır. Ancak ikinci el araç satışında araç sahipleri dilerlerse satın aldıkları araçları plaka değiştirmeden kullanmaya devam edebilirler.

Dolayısıyla 63 plakalı bir aracı kullanmanın iki seçeneği vardır. Şanlıurfa ilinde ikamet eden araç sahipleri 63 plakalı araç sahibi olabilirler. Ayrıca 63 plakalı araç satın alarak plaka değiştirmeden 63 plakalı araç sahibi olabilirsiniz.

62 Plaka nerede? Hangi şehrin plakası 62? 62 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir