55 Plaka nerede? 55 Hangi şehrin plakası? 55 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Türkiye'de alfabetik sıraya göre sıralanan bu plakalar arasında 55 numaralı plaka göze çarpıyor. 55 numaralı plaka ise Samsun şehrine ait. Samsun çıkışlı tüm araçların ön ve arka plakalarında S harfi doğrultusunda bu numara bulunmaktadır.

55 Plaka nerede?

Karadeniz'in orta kesiminde, Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Samsun'a 55 kod numaralı plaka entegre edilmiştir. Aynı zamanda Türkiye'nin büyük belediye belediyeleri arasında yer almaktadır. Öte yandan liman kenti olması hem ithalat hem ihracat hem de seyahat açısından oldukça önemli. Öte yandan Samsun merkezli trafik bürosundan plaka alınırken araçlar için 55 numarası kullanılıyor. Karadeniz bölgesinin önemli bir geçiş noktası olduğu ve aynı zamanda önemli bir yer tuttuğu söylenebilir.

Balıkçılık, hayvancılık ve tarımın yanı sıra ticaret açısından da Karadeniz bölgesinin en önemli kentlerinden biri olduğu söylenebilir. Türkiye için birçok önemli firmanın merkezinin bulunduğu Samsun'da araçların arka ve ön plakalarında da 55 plaka kodu kullanılıyor. Özellikle liman kenti olması nedeniyle ulaşım açısından da oldukça önemlidir.

55 Hangi ilin plaka kodu?

Türkiye'de şehirler alfabetik sıraya göre sabit plaka kodları almaktadır. Bu plaka kodları uzun yıllardır araçlara entegre olarak kullanılıyor. Bu sistem dünya çapında birçok farklı şehirde sınıflandırma yoluyla değerlendirilmektedir. Benzer şekilde Türkiye'de 55 numaralı plaka kodu Samsun şehrine aittir. Harf sırasına göre Samsun ilinde 55 adet plaka kodu bulunmaktadır. Karayollarında farklı marka ve modeldeki araçlar için bu bir zorunluluk olarak kullanılmaktadır. Yasal olarak Samsun çıkışlı tüm araçların plaka kodlarında 55 numarası yer almaktadır.

53 Plaka nerede? 53 Hangi şehrin plakası? 53 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir