47 Plaka nerede? 47 Hangi şehrin plakası? 47 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

47 Plaka nerede?

47 numaralı levha Mardin şehrine aittir. Antik çağlardan günümüze kadar birçok önemli medeniyete ev sahipliği yapan Mardin, birçok bakımdan Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biridir. Özellikle doğal güzellikleri ve kültürel mirasıyla görülmesi gerekenler arasında yer alıyor. Aynı zamanda bu şehirden ayrılan araçlar da plakalarında 47 sayısını kullanıyor. Mardin bölgesel açıdan önemli bir şehir olduğundan plaketi de bir o kadar önemlidir.

47 Hangi şehrin plakası?

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Mardin, öncelikle turizm, hayvancılık ve tarımla gelişmiş bir şehirdir. Özellikle kültürel mirasıyla her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin ilgisini çektiği söylenebilir. Buna paralel olarak şehrin plakası da 47 olarak öne çıkıyor. Mardin Merkez Trafik Şubesi'nden plaka alan her araç, arka ve ön için 47 sayısını kullanıyor. M harfine göre Mardin ili alfabetik sıralamada 47. sırada yer almaktadır. Dolayısıyla buradan gelen tüm araçlar ülke çapında 47 plakayla seyahat ediyor.

47 Hangi ilin plaka kodu?

Her aracın Türkiye'de bulunduğu yere göre merkezi bir plakası vardır. Bu plakalar sabittir ve şehir plakasıdır. 47 plakalı araç Mardin iline aittir. Özellikle trafik söz konusu olduğunda düzenin bozulmaması için plakalar büyük önem taşıyor. Bu sayede trafikte düzen sağlanır ve işlemler çok daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Bu durumlarda yolda 47 plakayla karşılaştığınızda bu aracın Mardin'den geldiğini anlayabilirsiniz. Elbette araba plakalarının yanı sıra şehir plakaları da birçok farklı yerde kullanılmaktadır.

46 Plaka nerede? 46 Hangi şehrin plakası? 46 Hangi ilin plaka kodu?

45 Plaka nerede? 45 Hangi şehrin plakası? 45 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir