39 Plaka nerede? 39 Hangi şehrin plakası? 39 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

39 Plaka nerede?

İllerin alfabetik sırasına baktığımızda 39 sayısı Kırklareli şehrine karşılık gelmektedir. Türkiye'nin kuzeybatısında ve Marmara Bölgesi'nde yer alan Kırklareli, özellikle tarımsal açıdan önemli bir şehirdir. Düz arazilerin varlığı sayesinde birçok önemli tarım ürününün hassas bir şekilde yetiştirildiği söylenebilir. Hayvancılığın yanı sıra ticari açıdan da gelişen bir şehir olarak öne çıkıyor. Çoğunlukla Marmara bölgesinin Trakya kısmında yer alan Kırklareli adına 39 numaralı plaket bulunmaktadır. Bu nedenle Kırklareli çıkışlı tüm araçlarda plaka olarak 39 numarası kullanılmaktadır.

Trafik Dairesi aracılığıyla tüm araçlar için alınan plaka numaraları Kırklareli istikametinde 39 numaraya göre değerlendirilir. Plaka kodları trafikte özellikle kontrol amacıyla ve cezai prosedürlerin doğru şekilde yürütülmesi açısından önemlidir. Dünyanın birçok yerinde uzun yıllardır kullanılan bu sistem daha sonra Türkiye'ye de entegre edildi.

39 Hangi ilin plaka kodu?

Türkiye'de birçok farklı şehrin plaka kodları internette araştırılıyor. Aynı zamanda trafikte farklı araçların arka ve ön kısımlarında ve plakaların başında rakamlar yer almaktadır. Bu numaralar plaka kodları olarak bilinir ve hangi şehre ait olduklarını anlayabilirsiniz.

Yani bir araç bir şehir merkezinden çıkıyorsa o şehrin plaka kodunu taşıyor. Bu bağlamda 39 kodlu plakanın Kırklareli şehrine ait olduğu öne çıkıyor. Bu şehirden gelen tüm araçlarda bu amaçla 39 plaka kodu kullanılmaktadır.

38 Plaka nerede? 38 Hangi şehrin plakası? 38 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir