37 Plaka nerede? 37 Hangi şehrin plakası? 37 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

Türkiye'de 1962 yılında çıkarılan bir yönetmelikle her ile bir plaka kodu verilmesine karar verildi. O dönemde 67 il olduğu için 1'den başlayarak alfabetik sırayla tüm illere plaka kodları tahsis edildi. Kastamonu, Karadeniz bölgesinin en önemli kentlerinden biri olup her yıl binlerce yerli turist ve yabancılar tarafından ziyaret edilmektedir. . Türkiye'de her şehrin plaka kodu farklı olup online olarak ulaşılabilir.

37 Plaka nerede?

Ülkemizde her şehrin plakası farklıdır ve dolayısıyla hangi şehir olduğunu plakaya bakarak anlayabilirsiniz. 37 plaka Karadeniz'in en önemli şehirlerinden biri olan Kastamonu şehrine aittir. Aracın hangi şehre ait olduğunu veya hangi şehirden geldiğini plakalara bakarak anlayabilirsiniz.

37 Hangi ilin plaka kodu?

Ülkemizde her şehrin farklı bir plaka kodu ve farklı bir öneki vardır. Araçların bulundukları şehre ve kayıtlı oldukları yere göre plaka kodu vardır ve plakanın başında yazılıdır. Plaka kodu 37 ülkemizde birçok kişinin merak ettiği plaka kodları arasında yer almaktadır.

Kastamonu ilinin plaka kodu 37 olarak belirlendi. Kastamonu'ya ait olan ve o şehirde bulunan araçların plakalarında 37 plaka numarası gösterilmektedir. Buna göre farklı şehirlerde 37 plaka kodlu araçları görürseniz bu araçların Kastamonu'dan geldiğini anlayabilirsiniz.

Kastamonu il plakasının kodu 37 mi?

Türkiye'deki tüm şehirlerin il plaka kodları farklıdır, yani her şehre özeldir. Bu bağlamda il ilçelerine kendi plaka harfleri grupları tahsis edilmiştir. Kastamonu il plaka kodu 37 olarak bilinmektedir. Araç Kastamonu iline kayıtlı ise plaka kodunun başına 37 yazılır ve plakanın geri kalanı bundan sonra yazılır. Kastamonu merkez ilçelerine plaka kodu olarak AC, AH, AK, D, DV, EA, FA, TT, AF, DY, PH, M ve TT harfleri verilmektedir.

36 Plaka nerede? 36 Hangi şehrin plakası? 36 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir