18 Plaka nerede? 18 Hangi şehrin plakası? 18 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Plaka kodu nedir?

Araç plakalarının başında iki haneli bir kod bulunmaktadır. Bu iki haneli kod sayesinde plakaların oluştuğunu görebilirsiniz. Ayrıca şehirlerin plaka kodu sayesinde ortaya çıktığı da söylenebilir. Ancak şunu bilmelisiniz ki ülkemizde plaka kodu her zaman başında yer almaktadır. Aksi halde plaka kodunu bulmak mümkün değildir.

Plaka kodunun resmi olarak geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Plaka kodları sadece ülkemizde değil tüm dünyada kullanılmaktadır. Yani plaka kodlarının hayatımızın merkezinde olduğunu görebiliyoruz.

18 Plaka nerede?

Plaka kodunun 18 olduğunu gösteren şehir pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Özellikle hangi plaka kodunun hangi şehri simgelediği sorulmaktadır. Buna göre 18 kodlu plakanın sahibi Çankırı'dır. Ayrıca Çankırı'nın plaka kodu olarak sadece 18 kullanılmaktadır.

18 Hangi şehrin plakası?

Plakaların başında iki haneli bir sayı bulunmaktadır. Bu numaranın simgelediği şey plaka kodudur. Buna göre 18 plakalı koduyla bilinmesi gereken il Çankırı'dır. Ayrıca Çankırı ili ve ilçelerinde 18 adet plaka kodundan bahsetmek mümkündür.

18 Hangi ilin plaka kodu?

Ülkemizin her ilinde kayıtlı bir plaka kodunun olduğunu görüyoruz. Bu plaka kodlarının amacı araçların kayıtlı olmasını ve belli bir yere ait olmasını sağlamaktır. Ayrıca 18 plaka kodunun resmi tescili Çankırı şehrine aittir.

18 yemeğin olduğu şehir hangisidir?

18 plaketli şehir denilince akla Çankırı geliyor. Bu bağlamda Çankırı şehrinin her yerinde 18 plaka koduyla karşılaşıyoruz. 18 plaka kodunu başka hiçbir yerde görme imkanımız yok. Çankırı iline kayıtlı bir araçtan bahsettiğimizde 18 sayısını görme imkanımız oluyor. Bu nedenle Çankırı'da 18 plaka kodu kayıtlıdır.

17 Plaka nerede? 17 Hangi şehrin plakası? 17 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir