15 Plaka nerede? 15 Hangi şehrin plakası? 15 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

15 Plaka nerede?

Türkiye genelinde 81 il bulunmaktadır. Alfabetik sıraya göre gösterilen plaka kodları il sayısı arttıkça değişti. Burdur İli trafik kayıtlarında yer alan tüm motorlu taşıtlar 15 plaka kodunu taşımaktadır. Plaka kodu, plakanın üzerinde yer alan ilk iki rakamdan oluşmaktadır. Türkiye'de her ilin bir plaka kodu bulunmaktadır. Coğrafi konumu ve doğal güzellikleriyle tanınan Burdur İli'nin plaka kodu 15'tir. Burdur İl Plaka Kodu olarak bilinen 15 rakamı kara araçları için geçerlidir.

15 Hangi şehrin plakası?

Burdur ilinin plaka kodu olarak 15 kullanılmaktadır. Plaka kodu araç kimlik numarası olarak ifade edilebilir. Plaka kodları araç güvenliği ve kamu yararı açısından oldukça önemlidir. Plaka üzerinde sayılar ve harfler görülebilir. Plakanın ilk iki rakamı plaka kodudur. Farklı harf ve rakamlara sahip illerin plaka kodlarının hangi ilçeye ait olduğu biliniyor. Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ilinin trafik kayıtlarında yer alan tüm motorlu taşıtlar 15 kodunu taşımaktadır.

15 Hangi ilin plaka kodu?

Burdur İl üyeliği olarak bilinen 15 kişilik plaka kodu, aracın hangi ilde kayıtlı olduğunu gösterir. Herkesin bilmesi gereken il plaka kodları merak kaynağıdır. Plaka kodları dolaşımdaki araçlarda görünür olmalıdır. Türkiye'nin Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur İli'nin plaka kodu 15'tir. Plaka kodları özel otomobil, otobüs, kamyon, motosiklet ve taksi gibi kara taşıtlarına tahsis edilmektedir.

Araç kimlik numarası olarak ifade edilebilecek plaka hem harflerden hem de rakamlardan oluşmaktadır. İlk iki rakam il yol kodu olarak tanımlanır. Plaka kodları, trafik ihlalleri ve yoldaki araçların zorunlu talepleri durumunda kullanılır. İl trafik sicilinde kayıtlı tüm araçlara plaka kodu verilerek can ve mal güvenliğinin güvence altına alınması amaçlanıyor.

14 Plaka nerede? 14 Hangi şehrin plakası? 14 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir